Виховний проект "More than Toys" (Більше ніж іграшки)
Зміст
Назва проекту
More than Toys. Explore and Unite. (Більше ніж іграшки. Досліджуйте та об"єднуйтесь)
Автор проекту
Кононенко Олена Володимирівна, вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії, "старший учитель".
Номінація
Успішний виховний проект
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті
10-12 років
Термін реалізації проекту
4 місяці
Мета проекту
Розвиток і виховання полікультурної особистості, здатної і готової здійснювати продуктивне міжкультурне і міжособистісне спілкування, представляти вітчизняну культуру і пізнавати іншомовну культуру в процесі діалогу культур.
Анотація до проекту
В наш час глобальна урбанізація суттєво впливає на спосіб передачі культурної спадщини та традиційного народного мистецтва зокрема. Будучи невід'ємною частиною традиційного народного мистецтва, етнічні іграшки є унікальним виявом довгої національної історії, національного духу і культурної спадкоємності. У рамках цього проекту ми сподіваємося зрозуміти традиційне народне мистецтво створення іграшок. Ми привертаємо увагу і підвищуємо обізнаність громадськості про важливість відродження та збереження традиційного народного мистецтва. Роблячи це дослідження, ми сподіваємося популяризувати частину української культури серед місцевої громади та світової спільноти та дізнатися більше про історію та культуру інших народів світу.
Опис проекту
Ідея проекту
Допоможемо зупинити занепад народного мистецтва. Відродимо традиції. Для себе, для світу, для наступних поколінь.
Темою одного з перших уроків англійської мови було "Найбільше враження від літнього відпочинку". Доповіді мало відрізнялися одна від одної- поїєдки до моря, перегляд фільмів, відвідини McDonald `s в столиці, перебування в селі і т.п. Та найбільшу цікавість викликала розповідь однієї з учениць, яка розповіла про свої відвідини Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва у м.Львові і показала нам фото та етнічні іграшки, придбані там. Іграшки були приголомшливими! Одразу виникло безліч запитань. Учнів цікавило все: з чого та як вони зроблені, скільки часу потрібно на їх створення, чи важко їх виготовляти, яка найстарїша іграшка, чи є подібні іграшки в інших країнах ... Частину відповідей спробували дістати у місцевому краєзнавчому музеї, чим спантеличили його директора-ніякої інформації, жодного експонату. Тому і вирішили самостійно дослідити , виготовити та передати музею власноруч зроблені народні іграшки.А щоб дізнатися про іграшки народів світу, вирішили запросити для участі у проекті зарубіжні школи-партнери та створити з ними спільний веб-сайт.
Основні завдання проекту
формувати в учасників проекту основні навички ХХI сторіччя
- критичне мислення
- рішення проблем і прийняття рішень
- пошук та застосування інформації
- співробітництво та лідерство
- творчість
- соціальну, культурну, глобальну відповідальності
виховувати
- інтерес до історії та культури власного народу та народів світу
- патріотизм
- громадську активність
- культуру особистісних відносин
- культуру спілкування в мережі Інтернет
Механізм реалізації проекту
Навчальний простір
Співпраця
Очікувані результати проекту
- Подальший розвиток навичок XXI сторіччя у учасників проекту (придбання досвіду спільної діяльності з використанням ІКтехнологій, підвищення медіаграмотності)
- Формування в учасників ціннісних орієнтирів
- Створення мультимедійного контенту для популяризації ідеї .
Етапи реалізації проекту
Номер | Етап | Завдання |
|
---|---|---|---|
1. | Організаційний |
|
|
2. | Пошуковий |
| |
3. | Систематизація та обмін інформацією |
|
|
4. | Практичний |
| |
5. | Підсумково-узагальнюючий |
|
Які результати одержали учні в проекті?
Набуття навичок 21 століття (Під час роботи над проектом учні набули умінь та навичок роботи в мережі Інтернет,навчилися використовувати сервіси Веб 2.0 для відображення результатів своєї діяльності. Навчилися створювати та вести блог, працювати з мережевими документами (презентації та публікації), створювати та викладати на блозі форми опитування, створювати відеороліки, публікувати їх на сайті YouTybe та вбудовувати їх на блозі. Навчилися критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел: Інтернету, друкованих видань, бесід зі старшими поколіннями,зарубіжними та вітчизняними ровесниками, членами громади. Навчилися складати анкети, проводити та аналізувати результати соціологічного опитування.В ході роботи підвищилася соціальна і мережева активність. Учні зрозуміли, що соціальна активність кожного допомагає вирішувати проблеми . Навчилися відповідально ставитись до висловлення власної думки публічно під час обговорення проблеми.)
Створення колекції з 29 саморобних народних іграшок, які поповнили виставку декоративно-ужиткового мистецтва місцевого краєзнавчого музею і служать для ознайомлення відвідувачів з історією української народної іграшки.
Налагодження та продовження партнерських стосунків з 5 школами країн світу Набуття навичок роботи з MS Power Point, Paint, Word, Windows Movie Maker, Skype, Excel.
Підвищення рівня мотивації при вивченні англійської мови, у результаті чого на кінець навчального року якісний показник становив 100% відносно 75% на кінець першого семестру.
Наш фотоальбом
Web-сторінка проекту:
National Toys around the World[11] More than Toys[12]
Використані матеріали
Список використаної літератури
Найден О.С. Українська народна іграшка: Історія. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості. - К.: АртЕк, 1999. - 256 с
Найден О.С. Українська народна іграшка. Смислові та обрядові основи // ОМ - 1991 - №3 - с.27-30
Свирида Р., Верговський С. Генеза нитки й тканини в традиційній культурі українців // Образоворче мистецтво.— № 1-2.— К.,1999.— С. 46-47.
Інтернет-ресурси
http://www.artpolefest.org/arkhiv/fest_2009/uchasnyky/konyky.html
http://www.carpathians.eu/karpatskii-narod/guculshchina/guculski-igrashki.html
http://www.britishmuseum.org/explore/highlights/highlight_objects/gr/r/rag_doll.aspx
http://www.ceramology-inst.gov.ua/component/content/article/54-stst/201-igrashka2011
http://www.newacropolis.org.ua/ua/interesting/ukrsymbol/index.php?DETAIL=4782
http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=1833
https://sites.google.com/site/lalkamotanka/
Відгуки про проект
Проект був представлений на
районному семінарі вчителів іноземних мов «Телекомунікаційні технології на уроках іноземних мов»
міжрайонному семінарі освітян Монастирищенського та Драбівського районів в рамках обласної акції «Нові стандарти – нова школа»
міжрайонному семінарі освітян Монастирищенського та Христнівсбкого районів «Упровадження інноваційних технологій у практиці вчителів»
щорічному Міжнародному конкурсі шкільних інтернет-проектів Cyber Fair ( Кібер Ярмрок), де, як представник України, вперше за 18 років існування конкурсу виборов платинову нагороду в номінації "Local Leaders" [13]або [14]
Учасники проекту та керівник отримали подяку від відділу культури РДА в особі директора місцевого краєзнавчого музею за подаровані експонати (набір саморобних ляльок-мотанок), які поповнили виставку декоративно-ужиткового мистецтва музею і служать для ознайомлення відвідувачів з історією української народної іграшки.
Учасниця проекту Лебеденко Анастасія опублікувала відгук про проект у вигляді есе, прийнявши участь у щорічному міжнародному конкурсі есе від ЮНЕСКО та Фундації заради миру і зайняла ІІІ місце.[15]. Робота призера[16]