Виховний проект "Моя школа"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту: Моя школа

Автор: Ліпінська Тетяна Вікторівна учитель фізики Донецької загальноосвітньої школи № 105

Номінація: кращий виховний проект

Перелік шкільних навчальних предметів:

математика, фізика, природознавство, біологія, географія, інформатика, технології,астрономія.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

Файл:Работа над проектом.jpg
Підпис під зображенням
6 клас; вік: 11-12 років

Опис проекту

Проект залучає учнів до рішення змістовних, узятих з реального життя завдань, виконання яких привчає їх самостійно приймати рішення й вкладати свої інтереси й бажання в створювані продукти. Учні вчаться в процесі дослідницької діяльності й у певній мері контролюють шляхи досягнення цілей проекту, часто працюють у групах, виконуючи ролі, які найбільше відповідають їхнім індивідуальним особливостям, здобувають комунікативні вміння. Участь у проекті дозволяє учням сформувати експериментальні навички, розвинути їх креативне мислення, розширити знання, розвинути пізнавальний інтерес, сформувати навички використання різноманітних комп’ютерних програм.

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Файл:Перед защитой работы.JPG
Перед защитой работы.
. Ідея проекту народилася після виступу групи учнів на районній конференції МАН з дослідницькою роботою по астрономії «Походження Місяця». У школярів виникло бажання обладнати в школі міні-обсерваторію. Але надалі ідея виросла в даний проект, що стосується майбутнього нашої школи. Виявилося що для обладнання необхідні додаткове місце, енергоресурси, дівчат зацікавила ідея дизайну школи. Особливістю проекту є те, що він природно з'явився з бажання школярів змінити мир, у якому вони живуть, до кращого. Мені залишалося тільки додати цьому імпульсу правильний напрямок, формувати навички, необхідні у всіх предметних областях.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Файл:Рисунок22.jpg
Творческая группа
Виділилися групи, які зайнялися ландшафтним дизайном, дизайном внутрішніх приміщень, озелененням школи, проектом обсерваторії, конференц-залу, комунікативного центра школи, а також використанням для опалення й освітлення школи поновлюваних джерел енергії й енергозберігальних технологій.

У роботу над проектами були залучені цілі родини. Учні провели обмірювання й склали детальний план шкільного двору й будинку школи. Вивчили наявну в бібліотеці й мережі Інтернет літературу з питань ландшафтного дизайну, енергозберігальним технологіям, ознайомилися з документацією по шкільній котельні й реальних енерговитратах школи. Провели оцінку екологічного стану пришкільної ділянки. Досліджували графік коливання температури повітря, кількість сонячних днів у році, а також зміни швидкості й напрямку вітру в Донецьку за кілька років.

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Схема озеленения школьного двора (фрагмент)
При роботі над проектом учні користувалися пошуковими серверами, училися спілкуватися на форумах, використовували ресурси метеосайтов мережі Інтернет. Оформляли результати своїх досліджень у вигляді презентацій у середовищі Microsoft PowerPoint, знімали роботу на цифровий фотоапарат і відеокамеру. Для обробки й конвертації зображень використовували програми Photoshop, Format Factory, а також редактори Windows Movie Maker і Nero Vision. При складанні схеми ландшафтного дизайну пришкільної ділянки Ганжа Олександра під керівництвом мами освоїла програму Realtime Landscaping Pro, а Поляків Кирило й Ведмідь Андрій, створюючи тривимірний план школи, навчилися працювати в середовищі ArchiCAD 12.

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

Для зацікавлення учнів не було потреби щось використовувати, вони були достатньо смотивовани. Потрібна була допомога при роботі з Інтернетом, та з обробкою зображень і відеофрагментів.

Які результати одержали учні в проекті?

Розроблені учнями презентації та моделі були продемонстровані на уроках природознавства та фізики інших класах та викликали не аби який інтерес та бажання створити щось подібне.

Результатом роботи над проектом стали:

- детальний план благоустрою й реконструкції шкільної ділянки;

- проект фонтана з діючою моделлю й обґрунтуванням вибору;

- проект озеленення інтер'єра школи з використанням «вертикального саду»;

- проект шкільної обсерваторії;

- проект використання в школі енергозберігальних технологій (геліоустановка, аеровітрогенератор, тепловий насос, тепла підлога, теплоізоляція будинку);

- тривимірна графічна модель будинку школи;
наша школа после реализации проекта

- відеокліп «Так усе починався»;

- ідея нового проекту «Подорож Сонячною системою» у рамках якого вже написані дослідницькі роботи: «Вплив фаз Місяця на нашу планету», «Колонізація Венери» і «Подорож до Меркурія».

Під час роботи над проектом в класі було створено атмосферу зацікавленості в навчанні, учні не були обмежені вивченням матеріалу, що потрібний їм тільки в школі. Будь-який досвід стає для них навчальним досвідом. Діти зрозуміли, що без знання математики - неможливо робити складні розрахунки, а без знання іноземної мови обмежено доступ до інформації.

Усі учні, що приймали участь в проекті, володіють програмним матеріалом з інформатики 9, та частково 10 класу. Значно покращили навчальні успіхи з іноземної мови. Дівчата планують до кінця навчального року засвоїти програму фізика 7-8 класів для можливості участі в обласної конференції МАН з астрономії.

Головним результатом проекту стало те, що учні зробили висновок, «...ні в кого немає доступу до всіх даних, необхідним для прийняття ключових рішень, жодна людина окремо не може запропонувати стільки альтернативних варіантів, скільки може група однодумців.»

Під час роботи над проектом я розкрила для себе позитивні якості слабких за успішністю учнів; значно краще узнала характер учасників проекту; освоїла програми Realtime Landscaping Pro, ArchiCAD 12.

У школі була проведена конференція, де учні презентували результати своєї роботи. [1] Усі присутні на конференції були вражені якістю та глибиною дослідницьких робіт учнів 6 класу. Особливе враження викликали план дизайну школи та тривимірна модель з пропозиціями по плануванню 3 поверху.[2]

Даний проект було висвітлено на районному семінарі учителів фізики та в рамках декади інформатики.[3]

Робота над проектом не закінчена. Ми дуже сподіваємося, що багато чого із запропонованого учнями вдасться втілити в життя. Планується продовжувати практичну реалізацію запропонованих ідей, вже ведеться робота над розробкою автономної системи освітлення, фонтану та сонячного колектора.

Приклад(и) учнівських робіт

-"Так всё начиналось"-

-"Проект озеленения школьного двора"-

-"Вертикальное озеленение"-

-"Школьная обсерватория"-

-"3д модель"-

-"фонтаны"-

-"происхождение Луны"-

-"3дмодель"-

-"фитодизайн"-

-"освоение Меркурия"-

-"энергоактивность школы"-

-"колонизация Венеры"-

-"план благоустройства"-

-"энергоактивность школы (текст)"-

-[|]-

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

http://meteoweb.ru/

http://www.astronet.ru/

http://alternativnajaenergija.blox.ua/2009/07/5-mifov-o-vetryakah.html

http://www.solarenergy.sk/ru/category/c143/c144

http://www.geoteplo.com.ua/

та багато-багато інших