Використвння інформаційних технологій

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
     На мій погляд, використання комп'ютера на уроках вирішує  проблему економії часу в ході навчального процессу, дозволяє  максимально економити час на уроці. Навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій дає учневі має право на вибір змісту своєї освіти, рівня засвоєння. Накопичений мною досвід, частково відбитий у цій роботі, показує, що застосування інформаційних технологій на уроках і в позаурочній діяльності розширює можливості творчості як вчителі, так і учнів, підвищує інтерес до предмета, веде до інтенсифікації процесу навчання.                   
   Інформаційні технології використовую на різних етапах уроку:
	Самостійне навчання за допомогою і без допомоги вчителя;
	Часткова заміна (фрагментарне, вибіркове використання додаткового матеріалу);
	Використання тренінгових (тренувальних) програм;
	Використання діагностичних та контролюючих матеріалів;
	Виконання домашніх самостійних і творчих завдань;
	Використання комп'ютера для обчислень, побудови графіків;
	Використання програм, що імітують досліди та лабораторні роботи;
	Використання інформаційно-довідкових програм. 

Програми «Віртуальна лабораторія», «Бібліотека електронних наочностей», «Механіка», «Електричне поле», «Атом і ядерна фізика», «Магнітне поле»,«Zakon Oma», «Fiz. Pribory», «Теплові процеси», «Test» дає змогу опрацювати з учнями формули, одиниці вимірювання, більш повно ознайомитися з фізичними приладами. Ці програми призначені для розширення уяви учнів про фізичні процеси, з їх допомогою можна моделювати явища, виконувати лабораторні роботи, виконувати тестові завдання, розрахункові задачі. Використовую на уроках засвоєння вмінь і навичок для розв'язування значної кількості задач практичного змісту. Кожен учень має можливість виконувати лабораторну, практичну роботу індивідуально, має можливість перевірки знань за допомогою комп’ютерних програм. Це підвищує ефективність навчально-виховного процесу на основі створення атмосфери довіри, відкритості, об’єктивності, забезпечує оперативний зворотний зв’язок, дозволяє проводити аналіз та корекцію процесу навчання.

     Прогама Exsel дає широкі можливості для побудови діаграм, графіків, таблиць, проведення обчислень. Microsoft Excel. Комп'ютерна програма дозволить учням вирішувати дослідницькі завдання:          
	визначення середнього значення при виконанні лабораторних, дослідницьких робіт;
	найбільшого і найменшого значень на проміжку, визначення площі фігури, обмеженої лініями;
	побудови графіків, діаграм;
	найрізноманітніші задачі на обчислення 
	складання таблиць

Використання програми дає можливість значно інтенсифікувати процес навчання.

 Програму Microsoft PowerPoint використовую для створення презентацій та контролю знань учнів. на уроках вивчення нового матеріалі у вигляді комп’ютерного діафільму з використанням елементів анімації;   на уроках узагальнення і систематизації знань з теми -  у вигляді шаблону «навчальний посібник», у якому розглядаються всі поняття, формули, співвідношення з теми, приведено матеріал з історії розвитку даного поняття, міститься яскравий ілюстративний матеріал – діаграми, схеми, ілюстрації, аудіо та
відеофайли, матеріали для контролю та самоконтролю знань. демонструвати учням презентацію з оптимальною на конкретному етапі роботи швидкістю, 

за потреби повертаючись до деяких слайдів або повторюючи презентацію декілька разів.