Єремєєва Юлія Дмитрівна "Феномен круглого трикутника"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Існування круглого трикутника"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, історія, механіка, мистецтво, географія та ін.

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Існування круглого трикутника» розроблений для учнів 7-го класу з геометрії, який охоплює вивчення наступних тем: «Трикутники» та «Коло і круг. Геометричні побудови». Учасники даного проекту діляться на 3 групи за власним уподобаннями. Групи мають назви: «Дослідники», «Журналісти», «Винахідники». Учні групи "Дослідники" створюють презентацію на тему «Існування круглого трикутника», в якій досліджують ряд питань та пояснюють факт плавності руху велосипеда з «трикутними» колесами. Учні групи "Журналісти" досліджують та аналізують області використання круглого трикутника Рело. А учасники групи «Винахідники» створюють приблизний макет іграшкового велосипеда з «трикутними» колесами. В якості продукту діяльності є макет велосипеду, презентація та публікація.

План вивчення теми

ПЛАН

Оцінювання

Оцінювання відбувається протягом вивчення теми. На початку проекту головним завданням являється визначення початкових знань за допомогою спеціального тесту (тест-оцінювання початкових знань) та усного опитування, обговорення основних питань. З самого початку роботи над проектом учні повинні робити письмові записи у щоденниках, які містять наштовхуючі запитання, котрі допоможуть виявити спеціальні навички мислення, важливі для даного проекту. Також, під час роботи над проектом, оцінюється визначення та опис проблеми, а для того, щоб детальніше дізнатися, як проходить співпраця в групах учасникам проекту доцільно заповнити бланк оцінювання спільної роботи та проаналізувати свою роботу за формою оволодіння навиками роботи. Кінцевий продукт учнів (макет, публікація та презентація) оцінюється за спеціальною формою (оцінювання презентації та публікації). По завершенню проекту перевіряється засвоєння матеріалу з вивчених тем.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту на батьківських зборах учитель розповідає про метод проектів і про те, як батьки можуть допомогти дітям у виконанні проектних завдань.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Початок проекту. На етапі вивчення розділів теми з математики «Трикутники» та «Коло і круг. Геометричні побудови» учитель висуває проблему щодо дослідження нового виду трикутників. Згідно створеного плану впровадження проекту вчитель розподіляє обов’язки та здійснює необхідну роботу. За допомогою тесту (оцінювання початкових знань) проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень про круглі трикутники. За результатами тесту учні об’єднаються у групи: • Журналісти • Дослідники • Винахідники.

Робота над проектом:

Журналісти, працюючи в групі, збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо областей використання круглого трикутника Рело.

Учні групи Винахідники аналізують та досліджують питання: «Чи можливо замінити колесо велосипеда на трикутник Рело?»

Учні-дослідники, в ході проекту, з’ясовують, чи існують круглі трикутники та пояснюють факт плавності руху велосипеда з «трикутними» колесами.

Протягом роботи над проектом учитель допомагає та надає консультації по реалізації завдань, організовує участь учнів в обговоренні проблемних питань. Для того, щоб відслідкувати, чи всі працюють у групі, чи немає пасивних учасників, вчитель надає форму оцінки спільної роботи, яка допоможе учням не тільки зрозуміти свою роль, але і допоможе їм об'єктивно оцінити свою діяльність і діяльність товаришів. Під час виконання завдань кожен з учнів веде свій власний щоденник спостережень за наданою вчителем формою, ці записи допоможуть виявити спеціальні навички мислення, важливі для проекту. Також, проводиться оцінювання визначення та опису проблеми учнями, тобто, чи взмозі учні самостійно оцінити проблему та знайти її вирішення; а щоб детальніше дізнатися, як проходить співпраця в групах учасникам проекту доцільно заповнити бланк оцінювання спільної роботи та проаналізувати свою роботу за формою оволодіння навиками роботи.Учні всіх груп працюють над блогом вчителя.

Протягом усієї роботи над проектом вчитель надає покрокову інструкцію з діяльності в проекті:

4276997d72e0 (2).jpg

Завершення проекту: учні представляють свої результати дослідження.

Група Журналісти презентують публікацію на тему «Феномен круглого трикутника»

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
,

група Винахідники – макет іграшкового велосипеда з «трикутними» колесами, а учні групи Дослідники - презентацію на тему "Існування круглого трикутника".

Форми представлення результатів оцінюються за наступними критеріями: критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації.

Вислухавши виступи усіх груп, вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження увесь клас приходить до єдиного висновку, який і буде кінцевим результатом проекту.

Також результатом роботи є обговорення результатів проекту на батьківських зборах у присутності директора.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Єремєєва Юлія

Фах, навчальний предмет

Математика, Сучасні інформаційні технології

Навчальний заклад

ДЗ "ЛНУ імені Тараса Шевченка", ІФМІТ

Місто\село, район, область

Луганськ

Контактні дані

Блог

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.01-01.03.2014

Місце проведення тренінгу

ДЗ "ЛНУ імені Тараса Шевченка", ІФМІТ

Тренери

Цодікова Н.О.