Єдине інформаційне середовище ЗНЗ

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Головна мета створення єдиного інформаційного середовища школи - радикальне підвищення ефективності навчально-виховного процесу, включаючи і процес управління.

У центрі єдиного інформаційного середовища школи має знаходитись учень. Воно створюється для того, щоб учень з перших днів навчання в школі міг отримати передові знання з будь-якого куточку світу, умів активно їх застосовувати, навчився критично мислити, раніше соціалізуватися, легше адаптувався до швидкомінливого світу.

Єдине інформаційне середовище підпорядковане навчально-виховному процесу, забезпечує та обслуговуває, в першу чергу, навчальну діяльність школи і як її необхідна умова - й управлінську теж.

Можна виділити такі складові єдиного інформаційного середовища школи:

1. Фізична (портативні комп'ютери для вчителів та учнів та інша комп. техніка, високошвидкісний інтернет, безпровідні мережі для всієї школи, предметні і спеціальні кабінети, обладнану бібліотеку (інформаційний центр), медіа-центр тощо);

2. Інформаційна (програмне забезпечення, змістовне наповнення, методична підтримка);

3. Психологічна (психологічна готовність до зміни парадигми освіти, перехід від філософії «давати знання» до філософії «вчити отримувати знання та ефективно застосовувати їх на практиці», воля і бажання учасників навчально-виховного процесу до застосування нових технологій в навчальному процесі)

4. Інтелектуальна (загальний професійний рівень педагогічного колективу, пріоритети інноваційного процесу, бажання вдосконалюватися).

Єдине інформаційне середовище школи виконує інформаційну, навчальну та комунікативну функції за:

  • Наявності єдиної для всієї школи бази даних, яка містить інформацію про різні аспекти навчально-виховного процесу (відомості про співробітників, учнів і батьків, навчальний план, електронний класний журнал, розклад, звіти і т.д.)
  • Наявності у користувачів можливості безперервно, в будь-який момент спілкуватись між собою та мати відкритий доступ до загальних навчальних ресурсів школи.
  • Умов постійного використання в навчальному процесі різноманітних електронних навчальних ресурсів: Веб 2.0 технологій, ЕЗНП (Електронних Засобів Навчального Призначення), що поширюються на компакт-дисках, ресурсів власної розробки, а також інтегрування всіх ресурсів у єдине середовище;
  • Наявності середовища, в якій співробітники та учні постійно опановують новими інформаційними та комунікаційними технологіями.

Основою єдиного інформаційного середовища школи повинні стати портативні мобільні пристрої та безпровідні мережі.

Б. П. Сайков. Організація інформаційного середовища навчального закладу: практичне керівництво. Москва. БИНОМ. Лабораторія знань. 2005 рік. (зі змінами та доповненнями)