''Чи варто пам'ятати минуле''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Слово про похiд Ігopiв" – видатна пам'ятка ХІІ століття (історич¬на основа, змiст, жанр, особливостi композицiї твору).

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія України, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Проект призначено для учнів 9-их класів при вивченні теми «"Слово про похiд Ігopiв" – видатна пам'ятка ХІІ століття (історична основа, змiст, жанр, особливостi композицiї твору)». Школярі працюють у групах (за бажанням), проводять власні дослідження за пакетом завдань, оформлюють результати діяльності у буклети, малюнки, презентації, доповіді та інсценівки. Метою проекту є формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток вміння продуктивно вирішувати проблеми, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації.

План впровадження проекту

План впровадження проекту

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Форми організації: взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем. (Див. Діяльність учнів та вчителя)

Діяльність учнів та вчителя

Учням показана Стартова презентація з метою залучення їх до участі у проекті. Стартова презентація Їм запропоновано об'єднатися в групи за бажанням та після обговорення пакету питань та завдань почати власне дослідження.Завдання для груп Обдаровані особистості сформували МАН класу (написання доповідей, рефератів), редколегію (підготовка ілюстрацій до тексту, створення презентації) та театральну студію (інсценізація окремих уривків твору). Для слабких школярів наявні особливі завдання.Індивідуальні завдання Для всіх бажаючих проведено консультацію,де ознайомлено учнів з критеріями оцінювання та запропоновано варіанти оформлення результатів роботи. Картка оцінювання У процесі діяльності учні спиралися на небхідні вимоги, які висувалися до оформлення результатів дослідження, та робили самооцінку Самооцінювання виконання групових завдань та взаємоперевірку Форма оцінювання буклету і Форма оцінювання презентації. Під час захисту власних проектів діти оцінювали роботу інших за спеціальними формами Оцінювання декламаторської майстерності, а також застосовували самооцінку Оцінювання усного виступу. Результатами проекту стали учнівські презентації Презентація "Наші відкриття", буклет групи істориків , розробки дидактичних матеріалів для перевірки знань змісту твору групою літераторів Дидактична гра "Чи уважний ти читач?", Тестове опитування, Цитатний диктант. Після оцінювання роботи було проведено рефлексію, проаналізовано досягнення та прорахунки, заплановано наступну проектну роботу.

Відомості про автора

Уколова Ніна Олександрівна

Українська філологія, українська література

НВК №2

Місто Шахтарськ Донецької області

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013 - 07.06.2013

Місце проведення тренінгу

НВК №2 м.Шахтарська

Тренер

Ликова Н.В.