''Рух вперед''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Рух вперед"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет- Алгебра, 9 клас. Тема «Арифметична, геометрична прогресія» Сумісні предмети-історія, біологія, географія, література, інформатика.

Вік учнів, клас

9 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 9 класу. Тема - Арифметична, геометрична прогресія. Основні види діяльності учнів: дослідницька робота, аналіз і опрацювання знайденого матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу. Для реалізації проекту учні об'єднуються в 4 групи, кожна група отримує завдання, яке необхідно виконати в ході реалізації проекту. Результати своїх досліджень учням слід представити у вигляді презентацій і буклетів.


План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту оцінюються потреби учнів за допомогою таблиці «З-Х-Д». В ході проекту оцінювання слугує для контролю досягнення різних цілей: заохочує самостійність та взаємодії, стежить за прогресом, контролює розуміння або заохочує метапізнання. Вчитель збирає інформацію про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою спостереження, тестування. Самооцінювання та оцінювання в групах, в парах допомогає учням стати незалежними в навчанні, усвідомити свої сильні та слабкі сторони успіхів, потреби. Оцінювання після навчання здійснюється через тести, контрольні вправи та демонстрацій презентацій, своїх робіт.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учні знайомляться з темою роботи(презентація), об'єднуються в групи згідно з розумовими здібностями: "Історики", "Практики", "Аналітики", "Лірики". Кожна група працює над своїм проблемним запитанням, складають план діяльності, де вказують форми роботи та терміни виконання. "Історики" вивчають виникнення прогресії в давнину, внесок учених у розвиток в цю галузь математики. "Практики" аналізують застосування прогресії в біології, медицині та екології. "Аналітики" досліджують значення прогресії в банківських розрахунках і з економіки. Під час проекту в групах здійснюється виконання планів дослідження, їхня доробка, обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, пошук необхідної інформації, консультації з вчителем. Вчитель знайомить учнів із критеріями оцінювання робіт та законом про авторське право. Протягом всього проекту вивчається теорія з прогресії, йде закріплення матеріалу. Виконуються самостійні та перевірочні роботи. В кінці проекту учні представляють свої роботи за допомогою створених презентацій. Вчитель проводить оцінювання діяльності учнів згідно розроблених критеріїв, разом з учнями обговорюють та аналізують результати роботи, завершують заповнення таблиці ЗХД. Учні виконують контрольну роботу. Самооцінювання та рефлексію можна використати для підсумків.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стояніна Лілія Олегівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Маріупольської міської ради Донецької області"

Місто\село, район, область

Маріуполь

Контактні дані

Lika.lunalika@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25-30 березня 2013р

Місце проведення тренінгу

м.Маріуполь, НВК "Лицей-школа№14"

Тренери

Іванова Олена Леонідівна