''Портфоліо з теми "Фартух''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва

"Фартух"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним навчальним предметом, для якого розроблена дана навчальна тема – швейна справа. Даний проект охоплює теми навчальної програми з трудового навчання «Швейна справа» для 6-го класу допоміжної школи «Фартух для роботи» та «Технологія виготовлення фартуха». Даний проект охоплює предметно-змістовну галузь – математика, елементи геометри, українська мова, соціально-побутове орієнтування.

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Фартух з нагрудником»

Вік учнів, клас

Проект для учнів 6-го класу, вік учнів 13-15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Виготовлення швейного виробу «Фартух». Проект розрахований на учнів 6-го класу допоміжної школи. Даний проект є результатом вивчення навчальної теми «Фартух з нагрудником». Під час проекту учні залучені до пошукової діяльності (дослідження історії виникнення, які тканини використовуються під час пошиття виробу, які фасони бувають), планування (складання плану роботи над проектом, розподіл обов’язків між членами бригади), діяльності по виготовленню креслення, викрійки фартуха, виготовлення самого виробу та його презентація.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Навчальні цілі

- Знати процес виготовлення фартуха; - Вміти виготовляти фартух; - Відрізняти фасонів фартухів за малюнками; - Називати деталі, зрізи; - Самостійно вміти знімати мірки для побудови креслення; - Розкладати деталі викрійки на тканину; - Правильно та послідовно з’єднувати деталі фартуху; - Правильно будувати креслення за інструкційною картою. Навички 21 ст. - Прийняття відповідальності за результати спільної роботи - Пристосування (адаптація) до різних ролей та рівнів відповідальності - Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження - Належна та продуктивна праця разом з іншими - Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно - Демонстрація старанності та позитивної робочої етики (наприклад, пунктуальність та надійність)

Опис оцінювання

На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння учнів за допомогою схеми «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д)». Наступним етапом буде використання методу «Думаємо-Об'єднуємося-Ділимося». Учні об’єднуються у 2 групи по 3 учня (за бажанням, але вчитель корегує групи). Протягом всього терміну виконання проекту використовуються метод «Записи, спостереження».. Записи в журналах (зошитах) спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Формальні інтерв'ю з групами учнів використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні в ході проекту можуть ставити самі собі оцінки та отримати взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Шкала досягнень і критеріїв оцінок досягнень допоможуть учням і вчителю відслідкувати за формуванням та розвитком у дітей проектної діяльності. В своїй роботі ми використовуємо декілька варіанти критеріїв оцінювання учнівських проектів. Варіант 1: розподілення критеріїв за трьома складовими якості освіти (предметно-орієнтаційну, діяльнісно-комунікативну та ціннісно-орієнтаційну), а також трі рівні сформованості компетентності: 2 – вище середнього 1 – середній 0 – нижче середнього Варіант 2: критерії оцінювання проектів: структурні, теоретичні, дослідницькі. На завершальних етапах проекту використовується метод «Учнівських конференцій».

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

План проведення проекту. Тиждень 1: 1. Презентація публікації батькам до початку проекту. 2. Організаційний етап: проведення бесіди на тему для чого потрібен фартух, історія виникнення фартуху. 3. Перегляд презентації вчителя. 4. Обговорення презентації учителем ставиться ключове та тематичні питання: Ключові: Навчання з швейної справи чи є це джерелом мого успіху в майбутньому? Тематичні: Що спільного між фартухами і чим вони відрізняються? Чому креслення фартуха виготовляється на половину фігури та що можна змінити у викрійці фартуха при моделюванні? 5. Опитування учнів з даної теми за таблицею Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д) (для виявлення розуміння даної теми кожним учнем) 6. Учні поділяються на дві групи за допомогою вчителя за рівнями знань,бажанням, обраною моделлю фартуха (але їх вибір корегується вчителем). 7. Підготовча робота: зняття мірок для побудови креслення, моделювання виробу, вибір фасонна виробу. Вивчається потреби: суспільно корисна річ або особиста річ. Всі учні вирішили, що фартухи, які вони будуть виготовляти – це їхній подарунок школі, мамі, вчиnелю, в класі один одному. На цьому етапі учням пропонується створити банк ідей та пропозицій, з якого буде вибрана модель фартуха для його виготовлення. Учні описують обрану модель та обґрунтувати її вибір. На цьому етапі учні обирають тканину, з якої буде виготовлений фартух:при доборі враховується щільність тканини, її маркість, ступінь усадки при першому пранні, найменша ступінь витрати. Матеріали для його оздоблення, а також інструменти та обладнання. Тиждень 2-3: 1. Технологічний етап: побудова креслення викрійки фартуха, технологія виготовлення виробу. Правила техніки безпеки під час роботи. На цьому етапі учні під керівництвом вчителя формулюють вимоги до виробу: фартух для дівчини, модель повинна бути універсальною, якість виготовлення, нескладна технологія, виріб повинен бути дешевше аналогу у магазині, використання тканин, які вже маються у школі. Обираються технології по вузлової обробки. Тиждень 4: 1. Заключний етап: заключний контроль, самоаналіз, реклама, собівартість виробу, можливі шляхи реалізації, захист проекту. Учні повинні підрахувати собівартості фартуха і дійти до висновку, що проект економічно вигідний. Висновки проектної діяльності: - Моделі зручні та нескладні у виготовленні; - При виготовленні використовувались екологічно безпечні матеріали; - Виріб дешевше аналогу у магазині; - В ході проектування учні підвищили свої знання та вміння по виготовленню швейних виробів; Приклад учнівських робіт робота учня № 1 робота учня № 2 робота учня №3

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія, Волнянська

Фах, навчальний предмет

заступник директора з навчальної роботи, вчитель трудового навчання

Навчальний заклад

Донецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2 для дітей з вадами розумового і фізичного розвитку (допоміжна школа

Місто\село, район, область

Місто Донецьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012 р. - 16.06.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Донецькій інститут післядипломного педагогічного освіти

Тренери

Герман Артем Юрійович