''Здоровий спосіб життя''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Здоровий спосіб життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Іноземна мова

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Стиль життя (здоровий спосіб життя)

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис

Проект виконується учнями 8 класу з теми «Здоровий спосіб життя». Реалізація проекту сприяє розвитку здібності самостійно планувати мовленнєві дії із застосуванням нового матеріалу, та формування культури усного монологічного мовлення. Для роботи над проектом учні об’єднуються в три групи. В цьому проекті учні виступають в ролі лікарів-дієтологів, експертів та спортсменів, проводять дослідження про фактори, які мають вплив на здоров’я людини. Результати проекту будуть представлені у формі презентацій та публікацій на уроці узагальнення теми.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні зможуть:

• оперувати лексичними одиницями у мовленні на рівні фраз;

• ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання;

• логічно мислити та планувати мовленнєві дії із застосуванням нового матеріалу;

• шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем;

• належно та продуктивно працювати разом з іншими в групах;

• створювати презентацій ;

• Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту вчитель визначає вхідні (попередні) знання учнів в формі бесіди, учні заповнюють таблицю Знаю-Хочу дізнатися-Дізнався(З-Х-Д). Після перегляду стартової презентації вчителя,проводиться опитування, мозковий штурм для виявлення інтересів учнів. Учні діляться на групи залежно від інтересів та складають план роботи над проектом.

Впродовж роботи над проектом учні проводять спостереження груп,самооцінку та рефлексію,оцінювання роботи кожного учня в групі та попередні результати проекту, заповнюють бланки самооцінки в групах.

Наприкінці роботи над проектом проводяться письмові й усні тестування, вікторина та оцінювання демонстрацій продуктів проектів-презентації. Для оцінювання результатів роботи в проекті використовувались критерії оцінювання роботи груп та оцінювання учнівських проектів – презентацій та публікацій.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

І етап

Проект починається з вивчення здібностей та інтересів учнів. Вчитель демонструє стартову презентацію з метою виявлення уявлень та інтересів учнів, учні заповнюють таблицю Знаю-Хочу дізнатися-Дізнався(З-Х-Д). Проводиться опитування, мозковий штурм, обговорюються теми проекту, проблеми та ідеї.

ІІ етап

Учні діляться на три групи: лікарі-дієтологи, експерти, спортсмени. Кожна група має свої завдання. Учні в групі обирають ролі та розподіляють обов’язки; складають план роботи над проектом; обирають методи дослідницької роботи.

ІІІ етап

Виконання проектів. Учні шукають інформацію в різних джерелах інформації (Інтернеті, друкованих виданнях, словниках…),систематизують та аналізують матеріал. Кожна група обирає форму реалізації проекту (презентація, публікація, малюнки).

- Перша група-лікарі та дієтологи - повинні підготувати інформацію про здоров’я людини, що таке здоровий спосіб життя, які фактори мають вплив на здоров’я людини. Учні першої групи проводять тестування однокласників «Чи в хорошій ти фізичній формі?» «Questionnaire» та представлять результати в своєї презентації.

- Друга група – експерти – мають завдання дати поради та рекомендації, як бути завжди здоровим і бадьорим, що треба для цього робити, чого не треба робити…З допомогою опитування «Чи маєш ти погані звички» учні з’ясують, які звички мають учні класу та зможуть відобразити результати опитування в своєї презентації у виді діаграми.

- Третя група вирішила працювати над темою «Спорт та здоров’я». Члени групи проведуть опитування про спортивні інтереси та звички учнів восьмих класів. Результати роботи будуть представлені в формі публікації.

Учні заповнюють бланки самооцінки в групах.

ІV етап

Вчитель контролює діяльність і консультує учнів протягом всього проекту. Проводиться конференція,на якій кожна група захищає свій проект. Учні презентують свій проект на уроці узагальнення теми (урок-конференція). Для оцінювання результатів роботи в проекті використовувались критерії оцінювання роботи груп та оцінювання учнівських проектів – презентацій та публікацій. Проводяться письмові й усні тестування, вікторини.

[Приклад учнівської презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Нателла Погосова

Фах, навчальний предмет

Учитель іноземної мови

Навчальний заклад

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №7

Місто\село, район, область

м. Дружківка Донецької області

Контактні дані

natella.pogos@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 - 18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №7

Тренери

Зоненко Наталія Василівна