''Загадка як вид усної народної творчості''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


"Загадка як вид усної народної творчості"

Назва навчальної теми

"Загадка як вид усної народної творчості"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Теорія літератури, УНТ, інформатика, українська мова.

Вік учнів, клас

10-11 років.5 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Загадка як вид усної народної творчості» розрахований для учнів 5 класу (10-11 років). Під час роботи над проектом учні здійснюють пошукову роботу, користуючись друкованими виданнями та джерелами мережі Інтернет. Результатом роботи учнів буде створення збірок загадок за їх видами (робота в групах), створення презентацій «Розвиваємо фантазію та логіку» (робота в групах). Обдаровані учні можуть створити збірки самостійно складених загадок, ілюстрації до них.

План вивчення теми (вставити файл)

План [1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом відбувається вхідна бесіда та заповнення таблиці ЗХД. Під час роботи над проектом оцінюється рівень володіння учнями тематичним матеріалом. Учні обговорюють проблеми, що виникають в ході роботи, з учителем та однокласниками, таким чином відбувається само- та взаємооцінювання, спостереження за рівнем знань та досягнень учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання збірок. Під час захисту проекту відбувається оцінювання презентацій. У групах та між групами учні здійснюють взаємооцінювання.

Бесіда [2] Таблиця ЗДХ [3] Оцінювання презентації [4]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом проводиться вхідна бесіда, мета якої - виявити рівень знань учнів з теми "Загадка як вид усної народної творчості" та заповнення учнями таблиці ЗХД. Учні об'єднуються в групи та виконують групову роботу: І група створює збірку загадок про людей, їхнє життя; ІІ група – збірку загадок про природу та її явища; ІІІ група – збірку загадок про рослин; ІV група – збірку загадок про тварин. Проміжне оцінювання навчальних досягнень учнів. Само- та взаємооцінювання, спостереження за рівнем знань та досягнень учнів. Робота в групах - створення мультимедійної презентації на тему «Розвиваємо фантазію та логіку» Оцінювання збірок, презентацій. Взаємооцінювання. Алгоритм роботи групи: 1. Скласти план своєї роботи. 2. Провести пошукову роботу в мережі Інтернет та книгах. 3. Оформити збірку загадок в програмі Word. 4. Роздрукувати зібрані загадки. 5. Підготувати мультимедійну презентацію. 6. Захистити власну роботу та ознайомитись з результатами роботи однокласників.

Презентація вчителя [5] Кросворд до презентації [6] Презентація "Розвиваємо фантазію та логіку" [7]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Олександрівна Мосорко

Фах, навчальний предмет

Вчитель. Українська мова і література, світова література.

Навчальний заклад

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29

Місто\село, район, область

Миколаїв, Корабельний район, Миколаївська область

Контактні дані

0968164202, y.mosorko@gmail.com, y.mosorko@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-31.03.2014 р.

Місце проведення тренінгу

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №29

Тренери

Веліховська Алла Борисівна