'''Проект на тему: "Чи можемо ми сприяти позитивним змінам?'''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Охорона природи рідного краю.


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство.

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект рекомендований для учнів 4 класів загальноосвітніх шкіл Академічного рівня при вивчені теми «Охорона при роди рідного краю». Під час проекту учням І групи пропонується дослідити інформацію про види первоцвітів,ІІ група досліджує причини зникнення первоцвітів та способи захисту їх у сучасному світі, ІІІ група особливу увагу приділяє природоохоронній діяльності у своєму краї. Результати своєї роботи їм пропонується висвітлити на сторінках блогу групи або створити презентацію.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів відбувається на протязі всієї роботи. На 1 етапі - за допомогою 3хД та схематичної діаграми, на 2 етапі використовується Контрольний список для рефлексії виконання проекту(учні, батьки, вчитель), на 3 етапі – Форма оцінювання самоспрямування в навчанні (учні), на 4 етапі – Форма оцінювання виконання групових завдань (учні), на 5 етапі – Контрольний список процесу оцінювання свого проекту (відбувається в кінці проекту; оцінка учнями іншої групи, вчитель)

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком використання методу проектів учням та їх батькам роздається публікація з теми:Для чого нам потрібні навчальні проекти? На 1 уроці використовується форма вхідного опитування направлена на виявлення проінформованості учнів по даній темі, з'ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою 3хД, об’єднання учнів у групи та постановки цілей кожній групі. Знайомлю учнів з планом проведення проекту Презентація вчителя. Учитель об’єднує клас у 3 групи: 1 група вивчає та розглядає види Квіткових рослин, 2 група вивчає причини зникнення деяких видів рослин та пропонує види діяльності для їх усунення. При виконання своїх проектів учні виконують наступну роботу: 1. виконують збір інформації в літературі та Інтернеті про різні види квіткових рослин, в тому числі первоцвіти. Учні проводять соціологічне опитування в своєму населеному пункті з приводу того,щоб дізнатись, які первоцвіти можна зустріти у лісі, на луках чи в парках нашої місцевості, фотографують їх. 2. обробляють інформацію, виконують статистичне оформлення результатів досліджень; 3. проводять групове обговорення результатів досліджень; 4. надаються поради користувачам з приводу того,що краще обрати, спосіб підключення до мережі та обладнання, необхідне для цього краще за все використовувати у вигляді презентації або публікації. При вивченні даної теми та виконанні проектів учні можуть використовувати Інтернет протягом всього проміжку часу. Для того, щоб учні більш доцільніше використовували Інтернет-ресурси з ними проводимо бесіду (або роздали пам’ятки) про авторське право, безпеку в Інтернеті. При роботі над даним проектом учні будуть використовувати Інтернет переважно для пошуку необхідної інформації та спілкування між собою та вчителем. Для контролю за ходом виконання роботи створено Опитувальник для відслідковування вивчення учнями теоретичного матеріалу. Учням демонструється приклад виконання учнівської роботи для того, щоб вони мали уявлення про те, як оформлювати роботу; що головне потрібно в ній зазначити; які питання треба висвітлити та що повинні отримати в кінці виконання роботи. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів відбувається на протязі всієї роботиФорма оцінювання презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Каушан Людмила Миколаїна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

'КЗ «Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Тернівської міської ради Дніпропетровської області»

Місто\село, район, область

'Місто Тернівка Дніпропетровської області'

Контактні дані

inform580@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 вересня -27 вересня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Тернівська СЗШ І-ІІІ ст.№6 Дніпропетровська область

Тренери

Шолохова Олена Вікторівна