'''Навчальний проект Солов’я Олександра Вікторовича "Коло та Квадрат-брат та сестра"'''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Коло та квадрат - брат та сестра

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика, креслення

Вік учнів, клас

13-14 років , 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект призначений для того,щоб озирнувшись навколо, побачити дивну геометрію. Завдяки проекту діти поглиблять і закріплять свої знання з геометрії, дізнаються багато нового, цікавого. Навчаться спостерігати і бачити світ навколо себе. Проект призначений для того,щоб геометрія стала ближче і зрозуміліше школярам, щоб прийшло усвідомлення того, що все в світі побудовано завдяки науці. Даний проект розрахований для учнів 8-х класів. Матеріал цікавий для учнів і дозволяє використовувати метод проектної діяльності. Учні можуть проявити самостійність в придбанні знань по даній темі, показати свою творчу активність, проявити фантазію в підборі та оформленні додаткового матеріалу з використанням комп'ютера. Проект мотивує учнів на активне використання отриманих знань та умінь на практиці. Даний проект передбачає використання додаткової літератури, роботу в Інтернеті, що розвиває самостійність і творчість учнів. Проект дозволяє розвивати творче мислення школярів, уміння набувати знання з різних джерел, аналізувати факти, проводити експерименти,робити узагальнення,висловлювати власні думки, замислюватися над загадками природи і шукати стежину до істини.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на які попередньо записані вчителем для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями матеріалу, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання демонстраційного зразка для представлення результатів учнівських проектів. Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання проекту . Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження

Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя

Презентація вчителя на початку роботи над проектом

На початку проекту вчитель: - проводить урок, на якому дає основні поняття про геометричні фшгури; - готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту; - перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам; - проводить тестування та обговорення тем, по результатам яких об’єднує учні у три групи ; - формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю, Опитувальник "Що я знаю про геометрію" і організаційну діаграму.

Вчитель демонструє Презентацію з проблемою, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над тим, як краще виконувати будь-які дії, маючи чіткі інструкції чи ні. Разом обговорюють та оцінюють ідеї учнів, які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію .

Учні створюють блог, де розміщують результати своїх експериментів. Впродовж роботи над проектом вчитель: - консультує групи; - забезпечує групи ресурсами; - згідно плану контролює послідовність виконання проекту; - заповнює оціночні листи груп учнів Учні: - консультуються з учителем; - обговорюють проміжні результати; - оформляють проект; - звіряються з контрольними списками для презентації та інформаційного бюлетеню; - готуються до захисту; - оцінюють роботу в команді. Наприкінці роботи над проектом вчитель: - під час захисту проекту задає допоміжні питання; Під час роботи над проектом учні вели власний блог в якому описували хід роботи

форма оцінювання блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Соловей

Фах, навчальний предмет

Вчитель, математика та інформатика

Навчальний заклад

КЗО НВК "Олександропільска СЗШ 1-3 ст ДНЗ Солонянської районної ради Дніпропетровської області"

Місто\село, район, область

с.Олександропіль, Солонянського району

Контактні дані

alexsolovey2010@ya.ru - основна скринька

alexsolovey2010@gmail.com - альтернативна скринька

alex-solovey.at.ua - власний сайт-порфоліо

Відомості про тренінг

The Best!

Дати проведення тренінгу

11- 16.11.2013

Місце проведення тренінгу

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна

Шпітко Вікторія Володимирівна