"модель сучасної ідеальної жінки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Модель ідеальної сучасної жінки

Автори проекту

Вчитель Дідурик Зоя Олексіївна

учні 9 класу

Тема дослідження

"Душі жіночої невипита криниця..." Образ знедоленної жінки, розкриття її трагічної долі в поемі Т.Г. Шевченка " Наймичка"

Проблема дослідження

Вчитися глибоко сприймати світ у якому живемо, накопичувати ассоціації, спробувати дати оцінку поведінці головної героїні.

Гіпотеза дослідження

Поведінка Ганни - це вияв слабкодухості і твердості характеру жінки

Мета дослідження

Зробити проблемно-тематичний аналіз поеми “ Наймичка "

Результати дослідження

"Такого полум'яного культу материнства ,такого апофеозу жіночого коханняі жіночої муки,мабуть ,не знайти ні в одного з поетів світу",-так писав про Т. шевченка М. Рильський. Нещасний в особистому житті,Шевченко найвищу красу бачив в жінці, в матері.Образ знедоленої жінки-матері улюблений образ Шевченка.Поема Наймичка- це поема про жертовну любов жінки -матері -людини криниця душі ,якої не випита до цих пір.Ми будемо працювати у великій науково -дослідницькій лабораторії.Для цього поділимось на дві групи-дослідники і утнографи- для досягнення єдиної мети- зробити проблемно-театичний аналіз поеми,зрозуміти душевні пориви головної героїні.

Висновки

В результаті досліджень, учні склали проект "Ідеальна модель сучасної жінки". Зробили проблемно-тематичний аналіз поеми. Зрозуміли душевні пориви головної героїні. Дослідили обряди та звичаї описані у творі, а також зробили висновки про правомірність вчинків головної героїні і про вічну проблему жіночого щастя.

Корисні ресурси

Т.Г. Шевченко" Кобзар"