"Чи можна в мові обійтися без прикметників"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Частини мови. Прикметник.

Вік учнів, клас

3 клас, 8 – 9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів. Назва теми з програми «Прикметник». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані в групи стосовно їх побажань та нахилів, виявлених в результаті попереднього опитування. На деяких уроках буде надаватися час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено захист учнівських міні-проектів. У процесі пошуку відповідей на проблемні й навчальні питання учні розвивають уміння точно вживати прикметники в усній і писемній мові. Під час роботи над проектом учні використовують знання із суміжних дисциплін, міжпредметні зв'язки, шукають більш ефективні шляхи розв'язку завдань проекту, вчаться мережному спілкуванню в Інтернеті, знайомляться з особливостями проектної методики навчання. Продукт діяльності учнів у проекті. На підсумковому уроці учні повинні продемонструвати знання, уміння й навички відповідно до вимог навчальної програми; пред'явити «підсумковий продукт» навчальних досліджень: презентації, буклети.

План вивчення теми (вставити файл)

Переглянути план вивчення теми
План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту:

- виявлення готовності учнів до проектної діяльності та визначення сподівань учнів від проектної діяльності; - діагностування початкового рівня володіння ІКТ учнями; - діагностування початкових знань учнів з даної теми; - оцінювання Інтернет ресурсів, які будуть використовуватись в межах проекту.

Впрожовж роботи над проектом:

- виявлення рівня обізнаності в використанні проектних технологій; - діагностування рівня компетентності учнів за темою, над якою вони працюють.

Наприкінці роботи над проектом:

- оцінювання рівня виконання групових проектів - оцінювання учнівських презентацій, публікацій, виступів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою

o Учитель ознайомлює учнів та батьків з методом проектів, переконує їх в життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності. Переглянути публікаціюОтримує дозвіл від батьків та учнів на використання їх проектів та особистих даних. Переглянути дозвіл від батьків

o Учитель проводе опитування учнів з метою виявлення особистих нахилів кожного учня та об’єднання їх в групи.Переглянути опитувальник

o Учитель проводить додаткові заняття з учнями, які мають недостатні знання з теми.

Заняття 1.


o Учитель уточнює склад створених груп, демонструє власну презентацію проекту, Переглянути презентацію,обговорює з учнями основні етапи роботи над проектом.

o Учні разом з учителем обговорюють тематичні питання: Як описати квітку без прикметників? Якою буде поезія видатних поетів, якщо з віршів зникнуть прикметники? Учитель знайомить критеріями оцінювання учнівських презентацій та публікацій. Учитель пропонує учням намалювати малюнки «Яким я уявляю прикметник», а також спробувати написати свої думки за темою «Можно ли в речи обойтись без прилагательных». Малюнки та кращі твори будуть використані учнями першої групи для оформлення шаблону паспорту прикметника.

На протязі першого тижня реалізації проекту:

o Учитель проводить спостереження за діяльністю учнів при підготовки власних проектів та надає необхідні консультації. Учні вдома або в шкільній бібліотеці працюють з різними інформаційними джерелами з теми проекту, розробляють макети презентацій чи буклету. Аргументують перед своїми однокласниками доцільність свого вибору, їх практичну спрямованість і необхідність в подальшому житті.

На протязі другого тижня реалізації проекту.

o Учні проводять презентацію власних проектів

Перша група «Теоретики» презентує свою роботу «Имя прилагательное как часть речи». Переглянути презентацію учнівВ презентації подаються теоретичні відомості з теми «Прикметник». Під час презентації роботи, яку підготували «Теоретики», учні всього класу заповнюють шаблон «Паспорт прикметника», Переглянути шаблон "паспорта Прилагательного"в який увійшли дитячі малюнки та кращі твори на тему «Можно ли в речи обойтись без прилагательных»(цей «паспорт» учні продовжать заповнювати новими даними , а саме відомості про відмінювання прикметників, у 4 класі)

Друга група «Литераторы» презентують буклет. Переглянути публікацію учнів. В роботі, використовуючи твори О.С.Баркова та А.А.Прокоф’єва, учні роблять висновок: чи можна в мові обійтися без прикметників.

Третя група «Учимся играя» презентує тренажер «Винни-Пух в гостях у прилагательных». Переглянути презентацію учнівУвесь клас перевіряє за допомогою тренажена свої знання з теми.

Учитель з учнями знову проводить обговорення Ключового питання проекту, проводить оцінювання продуктів проекту. переглянути бланк оцінювання буклету. Переглянути бланк оцінювання презентації Проведення підсумкового опитування учнів: Переглянути підсумкову З-Х-Д схему«Підсумкова З-Х-Д схема».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Котенко Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа I-III ступенів №16

Місто\село, район, область

м.Краматорськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.03 2013 року - 25.05.2013 року

Місце проведення тренінгу

м.Краматорськ

Тренери

Лук’яненко Ірина Олександрівна