"Т. Шевченко - геніальний поет, мислитель"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

«Шевченко – образ успішного українця»

Автори проекту

учні 9-А класу, І група

Тема дослідження

Вплив творів Т. Г. Шевченка на сучасне життя в Україні

Проблема дослідження

До чого закликали твори Т. Шевченка? Якою він хотів бачити Україну?

Гіпотеза дослідження

Припущення, що літератури в українського народу немає і вона не впливає на формування моральних і духовних цінностей, не виховує бажання жити в мирі з іншими народами, але відстоювати незалежність своєї держави.

Мета дослідження

Поглибити знання про поета, детальніше ознайомитися з цікавими фактами його біографії, узагальнити матеріал про його життєвий і творчий шлях, встановити, у чому полягає світова велич українського поета. Розвивати вміння робити самостійні висновки про особистість митця і його вплив на розвиток української літератури і на життя в Україні.

Результати дослідження

Вивчили поетичну, прозову, драматичну, художню спадщину митця. Дізналися про вшанування його пам'яті в Україні й у світі.Зрозуміли його життєвий подвиг в умовах підневільного становища нації в першій половині ХІХ ст., зрозуміли той великий духовний імпульс, який подала діяльність Шевченка у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України, навчилися характеризувати внесок Т. Шевченка у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ.

Висновки

Українська література існує і впливає на формування національної свідомості українців. Це яскраво доводить творчість Т. Г. Шевченка, адже Т. Шевченко — гордість України. Адже здобуття незалежності — ідеал історичного розвитку нації.

Корисні ресурси