"Творчість Миколи Вінграновського"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

"Що робить людину щасливою?"

Автори проекту

учні 5 класу

Тема дослідження

Поетична творчість Миколи Вінграновського

Проблема дослідження

Життєвий і творчий шлях письменника, особливості художнього світу митця

Гіпотеза дослідження

Ліричний герой поезій М.Вінграновського здатен розмовляти з природою. Ця розмова відбувається на якомусь незнаному для інших людей вищому рівні. Він ніби розчиняється у всесвіті для того, щоб вловити, відчути і насолодитися невимовною гармонією природи, рідним краєм, а тому стає частинкою цієї гармонії.

Мета дослідження

Ознайомити учнів з цікавими сторінками біографії письменника, проаналізувати поетичні твори митця, розвивати творчу уяву та прищеплювати любов до скарбів української лірики.

Результати дослідження

Творчість Миколи Вінграновського — небуденне явище в українській літературі. Перший з-поміж рівних у плеяді шістдесятників, він витворив художній світ, законом якого є краса. Тут красиве все: національна гідність, ніжність і обурення, шаленство та скрута, розпач і огида. За всієї життєвої конкретності цей світ, принципово відмінний від реального, є бунтом краси проти недосконалості та приземленості життя. Художній світ Миколи Вінграновського *- весь у його ліриці. Вона по-своєму кінематографічна: коли на першому плані ліричне осягнення, інтимне переживання, то на другому — глибинне філософське осягнення сутності, чи навпаки. Вінграновський — шістдесятник за суттю цього поняття, за ємністю ідей і образів у його творчості. Працюючи над проектом, ми ознайомилися з цікавими сторінками біографії Миколи вінграновського, дослідили особливості художнього світу митця, зясували, у чому полягало щастя письменника.

Висновки

Поезія Миколи Вінграновського - явище глибоке, самобутнє й невичерпне, як саме життя. З неї постає людина з добрим серцем, чесна, порядна, щира, милосердна і талановита. Своє завдання поет вбачав у тому, щоб оспівувати по-справжньому важливі для кожного українця цінності. "Батьківщина і народ - це життя поета, його кров, його нерви, його любов, його надія..." (Микола Вінграновський)

Корисні ресурси