"Скільки ти знаєш мов — стільки разів ти людина".
Текст заголовка
:
- Кожна мова, будучи сповіддю свого народу, тим самим стає необхідною і для інших народів, мова допомагає їм пізнати один одного, зближує. Мова — це душа народу, його культура, його характер, у мові здійснюється зв'язок часів,сучасне перегукується з минулим. Скільки мов може знати людина? Скільки мов повинна знати людина? Це одвічне питання… Це залежить від того, в якій країні, в якому оточенні вона живе. Але ніколи ще не траплялося такого, щоб знання мови заважало людині. Чи не так? Упродовж багатьох століть наш народ всупереч заборонам та цькуванням, всупереч репресіям оберігав та викохував рідне слово, і тепер, у незалежній державі, йому доводиться змагатися за мову. За визнання української мови боролися визначні українські діячі, серед яких найбільш відомими є імена Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки.Вони не могли жити спокійно в тій країні, де на її мову не звертали уваги, вважали її якимось непотребом.
- Нарешті вона зазвучала і почала чарувати своєю мелодійністю, своєю неповторністю.
Людина може знати дві, три, навіть десять мов, вільно спілкуватися ними. І це допомагає їй у спілкуванні з іншими людьми. Адже кожному на цій землі буде приємно почути звертання рідною мовою, тому що це виявлення поваги до людини, її національної культури, її гідності. І жителі кожної країни знають і поважають свою мову, плекають її. Тому, приїжджаючи в іншу країну, ми намагаємося вивчити хоча б два слова тією мовою, якою там говорять. Мова – це своєрідний спосіб вираження свого національного світосприймання, своєї ментальності...
- У школі діти вивчають, як правило, три мови: російську, українську і іноземну мову. Але вихованці не завжди розуміють велике значення цього навчання для розвитку мислення, мовного чуття, нарешті, піднесення своєї людської гідності. Адже тільки людині притаманне свідоме володіння мовою, вміння висловлювати свої думки і почуття за допомогою слів, вміння за допомогою мови створювати шедеври літератури, пісні, що зігрівають серце. І тому недаремно говорять: "Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина!".
- Не обмежуйте себе, не лінуйтеся вчити мови, щоб не закривати для себе нові сторони життя, не збіднювати себе, знаходити нових друзів і вільно спілкуватися.
Коли промовляєш слова українською мовою, відчуваєш, гордість за свою рідну мову, за свій народ. Тебе охоплює насолода від промовляння навіть найпростіших слів... Зараз йде тенденція до вивчення багатьох іноземних мов, щоб люди могли спілкуватися у будь-якій країні між собою.І це правильне рішення, адже ніяково себе почувати в іншій країні, не розуміючи ані слова. Вивчаючи англійську чи німецьку, французьку чи іспанську мови, ти знайомишся з культурою цих країн краще розумієш почування і бажання різних народів. Адже відомо, що мова — це, перш за все, думки її народу.
- Саме у мові людина знаходить своє коріння, розуміє, що вона є лише часточкою великого цілого. Тому необхідно плекати і берегти рідну мову, щоб не губилися корені, щоб люди не забували свого минулого і намагалися передати нащадкам у спадок свою велику любов до рідної землі. Наш народ — не єдиний у світі. Тому нам близькі слова: "Скільки ти знаєш мов — стільки разів ти людина".