"Розвиток творчих здібностей учнів при вивченні фізики"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Розвиток творчих здібностей учнів при вивченні фізики

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Вік учнів, клас

7-11 клас, 13-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Фізика - навчальний предмет, який має широкі можливості для розвитку творчих здібностей учнів. В ході проведення уроків фізики вчитель використовує проблемно-пошуковий метод навчання, ігрові технологій, метод проектів.

План вивчення теми (вставити файл)

https://drive.google.com/file/d/0B2tJYqblAWISd19PZEd2NE41X1U/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B2tJYqblAWISY1lnTjljb0lhUDg/view?usp=sharing

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Графік оцінювання

Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Виконуючи проект, учні повинні дослідити проблему та пропонувати шляхи її вирішення, вчитися застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Результат своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій, публікацій. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.

1 тиждень. Проводимо опитування учнів, про що дізнаються при виконанні проекту та які для цього використовуватимуться форми для опитування. Після відповіді учнів вчитель їх узагальнює і використовує при плануванні своєї діяльності і оцінювання. Проходить ознайомлення з назвою та головними питаннями проекту. Вказується учням на їх діяльність під час проекту. Демонструється презентація проекту. Проводиться інструктаж в кабінеті інформатики.

Учні поділяються для роботи в чотири групи. Кожна група заповнює таблиці ЗХД, знайомиться з формами оцінювання проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень. До кінця тижня кожна група повинна розробити план досліджень.

2 тиждень. Розглядаються, обговорюються та корегуються плани досліджень кожної з груп. В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять свої дослідження за допомогою Інтернету, використовують друковані джерела. Проводяться консультації з окремими учнями та групами, на яких обговорюють теми проектів, учні отримують відповідь на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватися, вивчають форми оцінювання. 3 тиждень. Проводяться консультації з окремими учнями та групами, на яких вони отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу. Учні завершують свою дослідницьку роботу. Створюють мультимедійну презентацію, публікацію.. Під час роботи над проектом учні знайомляться з формами оцінювання цих форм робіт. Для оцінювання учнями власної роботи на протязі виконання проекту використовують Контрольний список самоспрямування у навчанні. 4 тиждень. Проведення презентацій, друкування публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумок обговорення проекту. Проводиться опитування серед учнів на запитання, що було розглянуто при виконанні проекту, порівняння їх з опитуванням на початку проекту та аналіз отриманих відповідей.

Відомості про автора

Вчитель фізики Меліоративної СЗШ І-ІІІ ступенів

Ім'я, прізвище

Шевчук Тетяна Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Меліоративня СЗШ І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт. Меліоративне, Новомосковський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04-16 грудня 2017 року

Місце проведення тренінгу

смт.Меліоративне, ЗОШ I-III ступенів

Тренери

Вчитель інформатики Лісняк Тетяна Сергіївна