"З глибин віків і гордо й величаво стає легендами омріяне ім'я..."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«З глибин віків і гордо й величаво встає легендами овіяне ім’я…»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – історія України, 7 клас. Тема № 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі» (5 год.) Під час роботи над проектом будуть задіяні навчальні предмети: - Українська література – теми «Історичне минуле нашого народу» - Зарубіжна література - теми «Героїчні пісні й балади у світовій літературі»

Навчальна тема (як записано в програмі)

Проект «З глибин віків і гордо й величаво встає легендами овіяне ім’я…» для учнів 7 класу з курсу історія України, розділ № 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі», теми «Походження назви «Русь». Князювання Аскольда. Правління Олега. Князь Ігор. Княгиня Ольга, її реформи. Прихід Святослава до влади».

Вік учнів, клас

7 клас, 12 – 13 років

Стислий опис

Проект «З глибин віків і гордо й величаво встає легендами овіяне ім’я…» для учнів 7 класу з курсу історія України, розділ № 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі», теми «Походження назви «Русь». Князювання Аскольда. Правління Олега. Князь Ігор. Княгиня Ольга, її реформи. Прихід Святослава до влади». Учні дізнаються про походження назви «Русь», про правління перших князів, про заснування Києва, познайомляться з правління княгині Ольги та князя Святослава. Дізнаються, що саме княгиня Ольга перша почала впроваджувати нову релігію на Русі – християнство. Під час роботи над проектом зможуть порівнювати політику правління князів. Свої висновки, за допомогою учителя, учні представлять у вигляді презентації. Учні будуть шукати інформацію в бібліотеках та за допомогою Інтернету. Наприкінці проекту, одна із груп представить фоторепортаж, буклет, книжку-розкладку (збірку віршів, пісень, творів про перших князів).

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

• Створити порівняльну характеристику політики перших князів. • Створення мультимедійної презентації «З глибин віків і гордо й величаво встає легендами овіяне ім’я» • Вдосконалення навичок збирання інформації, робити висновки. • Демонструвати можливості ефективно співпрацювати з іншими групами • Формувати навички створення буклету.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Робота над проектом починається з фронтальної бесіди, розповідає про проекту технологію учням та готує ознайомлюючий буклет «Метод проектів» Буклет "Метод проектів", презентує вступну презентацію .Презентація вчителя На початку роботи проводиться опитування учнів щодо знань з цієї галузі та визначаються навчальні потреби, заповнюється таблиця ЗХД.таблиця "ЗХД" Протягом всього виконання проекту проводяться консультації для учнів, отримання пропозицій для подальшого вирішення питань, проводиться самооцінювання.Форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні Оцінюється продукт проекту, групова робота, застосовується форма оцінювання командної роботи Форма оцінювання командної роботи. Оцінювання буде проводитися на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту. Це сприятиме розвитку критичного мислення, розвитку навичок самоаналізу та самооцінки, а також навичок взаємооцінювання. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації Форма оцінювання мультимедійної презентації, фоторепортажу та газети. Форма оцінювання газет

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту Вчитель готує вступну презентацію з теми, дидактичні матеріали, допоміжні посібники, розповідає про правила роботи в групах. Розповідає про проекту технологію учням та готує ознайомлюючий буклет «Метод проектів». Готує необхідні книги, електронні матеріали, посилання на Інтернет-ресурси. Визначає початкові знання учнів з теми за допомогою таблиць «ЗХД». Учні знайомляться та обговорюють тему та навчальні цілі проекту. Об’єднуються в 5 груп, кожна з яких має своє завдання. «Дослідники» - шукають інформацію про «Русь», про князів Аскольда, Олега, Ігоря, Святослава, княгиню Ольгу. «Кореспонденти» - працюють над створенням презентації, в яких будуть висвітленні результати роботи. «Фотооператори» - збирають фото, малюнки про політику перших князів, фото становлення Русі, портрети перших князів і готують фоторепортаж про становлення і розвиток Русі за правління перших князів. «Редактори» - порівнюють політику перших князів, визначають, що було спільного, що відмінного в їхній політиці, визначають, який внесок зробив кожен із князів для розвитку держави. «Літератори» - збирають вірші, пісні, твори про князів, Русь і в результаті виготовляють книжку-розкладку. Вчитель надає кожній групі картки з записаними для груп проектними завданнями.Картки з записаними проектними завданнями Виконання проекту. Учитель проводить консультації, редагує матеріал, надає допомогу у вирішенні проблем. Учні збирають матеріал, обговорюють теми, проблеми в групі, систематизують зібраний матеріал, консультуються з вчителем. Учні за допомогою вчителя розробляють план свого дослідження, орієнтуючись на завдання групи, виконують самостійні дослідження, роблять висновки своєї роботи. Під час роботи знаходять відповіді на питання, роблять висновки, проводять спільні обговорення, оформлюють результати і готуються до захисту. Захист проекту. Учитель проводить бесіди з кожною групою, задає питання, аналізує, оцінює проведену роботу. Учні презентують результат своєї роботи.Презентація учня Здійснюється самооцінювання та взаємооцінювання. Заповнюється таблиця «ЗХД». Підводяться підсумки. Учитель підводить підсумки усієї роботи над проектом, відбувається нагородження.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пустовітова Тетяна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Історія, правознавство

Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів № 21

Місто\село, район, область

м. Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012 - 18.06.2012

Місце проведення тренінгу

Шахтарська багатопрофільна гімназія

Тренери

Скрипниченко Світлана Андріївна