"Застосування подібності трикутників"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Застосування подібності трикутників

Автори проекту

учні 8-А класу

Тема дослідження

Застосуваня подібності трикутників

Проблема дослідження

Як знайти висоту футбольних воріт на пришкільному спортивному майданчику не застосовуючи вимірювальних приладів до самих воріт?

Гіпотеза дослідження

Існують методи знаходження довжин, що ґрунтуються на використанні пар подібних трикутників.

Мета дослідження

Показати, що знайти висоту (або довжину) об'єкта можна як безпосередньо за допомогою вимірювання, так і застосовуючи подібність трикутників. Перевірити, чи однакові результати при цьому одержаться.

Результати дослідження

Під час роботи над проектом ми ознайомилися з практичним застосуванням подібності трикутників. Зокрема з методами знаходження висот (довжин) об'єктів без застосування до них вимірювальних приладів. Це, наприклад, за допомогою дзеркала, за допомогою записника, за методом Жюля Верна, за способом Фалеса. Наші "дослідники" використовуючи два з запропонованих методів (за допомогою дзеркала, за допомогою записника) знайшли кожним з них висоту футбольних воріт на шкільному спортивному майданчику. «Контролери» виміряли висоту воріт за допомогою рулетки. Після порівняння своїх результатів з результатами "дослідників", з'ясувалося, що обидві групи одержали однакову висоту воріт. «Теоретики» внаслідок аналізу порівняння "контролерів" зробили загальні висновки по дослідженню та створили вікі-сторінку проекту.

Висновки

Провівши дослідження ми з'ясували, що висоту (або довжину) об'єктів можна знайти не застосовуючи до них вимірювальних приладів (лінійки, рулетки тощо). Є методи, що ґрунтуються на використанні пар подібних трикутників. Важливим є те, що результати як при безпосередньому вимірюванні, так і при застосуванні цих методів однакові. Отже, залежно від досліджуваного об'єкта, ми можемо взаємозамінювати ці методи не побоюючись про можливу появу неправильних результатів.

Корисні ресурси