"Діти й війна. Г. Тютюнник "Климко".

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Зміст

Назва проекту

Діти й війна .Г.Тютюнник "Климко"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Григір Тютюнник "Климко"

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом школярі заглибляться в етичні та моральні проблеми життя дітей під час Великої Вітчизняної війни, їх особистої відповідальності за власне життя, і намагання прийти на допомогу іншим. Під час роботи над проектом учні познайомляться із історією України у роки воєнного лихоліття,з проблеми життя і смерті ,добра і зла, відповідальності за свої вчинки, порівняють життя дітей війни зі сучасним життям дітей,зроблять для себе висновки про морально-етичні уроки твору Г.Тютюнника «Климко» Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів розуміння найвищої цінності життя, виробленню переконання про необхідність переборювати труднощі та проблеми.

Повний План вивчення теми

Повний план проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть визначати та розуміти літературну мову, образність та гру слів в творах Григіра Тютюнника. Визначать, які саме літературні прийоми ,художні засоби використовує автор, та проаналізують зв’язок між епізодом дитинства письменника і головного героя Климка. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів будуть розвивати навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, щодо , використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінюючи навчальні потреби учнів, я опираюсь на їхні знання про епічні твори , уміння робити ідейно-художній аналіз тексту повісті. Використовуючи ці знання і навички, висуваємо гіпотези дослідження конкретної теми. Обговорюємо кожну з них, використовуючи засоби зворотного зв’язку, при цьому обов’язково ведуться записи у вигляді тез, нотаток та ін.. У ході роботи оцінюються усні виступи груп, враховується самооцінювання учасників групи бланк оцінюванняі оцінка вчителя за роботу в цілому. На наступному етапі створюється і оцінюється презентація основних ідей проекту переглянути бланк оцінювання. Остаточна оцінка виставляється з урахуванням всіх досягнень учня за спеціально створеною формою оцінювання.

Діяльність учнів

Перед виконанням проектів вчитель пропонує переглянути презентацію та ознайомитися з питаннями проекту і заповнити два документи: ЗХД таблицю та організаційну анкету.
Школярі будуть розподілені на декілька груп презентація:
- біографи ,які працюють над біографією Г.Тютюнника та складають повідомлення - заочну подорож «Шляхами Г.Тютюнника»
- історики готують презентацію на тему «Діти війни»,де саме звертають увагу на долю України та її населення під час ВВВ.
- літературознавці протягом тижня працюють над художніми особливостями твору ,готують презентацію або публікацію
- психологи на основі ідейно-художнього аналізу повісті визначають морально - етичні проблеми та показують їх на взаємостосунках героїв твору(результат їх роботи презентація чи буклет).
Для того щоб все це виконати учні повинні знати текст повісті.
На першому тижні учні з поданих груп займаються аналізом підібраного матеріалу,а саме:
- Біографи презентують свою роботу.
- Історики продуктом своєї праці презентацією «Діти війни» [1] допомагають учням уявити життя дітей війни і порівняти його з їх сучасними. Робота над ідейно - художнім аналізом твору продовжується.
На другому тижні наступні групи проводять свою роботу, а саме:
--Літературознавці допомагають працювати учням над аналізом тексту і презентують продукт своєї праці, а саме дають визначення літературним поняттям «екскурс», «художня деталь» наводять приклади в тексті.
--Психологи намагаються розібратися в взаємостосунках героїв повісті, визначити головні риси характеру Климка і розкрити морально-етичні уроки ,які хотів нам дати Григір Тютюнник.
Останній урок –це вирішення ключового питання « Чи легко творити добро?»
У результаті цієї діяльності школярі переконуються у цінності людського життя і необхідності його берегти.
Очікувані результати:
 розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя;
 навички креативного мислення,
 рішення соціальних проблем, комунікативні навички,
 формування вміння співпереживати, нести відповідальність за тих, хто тебе оточує,
формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її. Учитель повинен отримати дозвіл від батьків.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сенчук Інна Вікторівна

Фах, навчальний предмет

учитель І категорії, українська мова та література

Навчальний заклад

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 з профільним навчанням

Місто\село, район, область

Краматорськ,Донецька область

Контактні дані

innasencchuk19@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08-18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Краматорський ММК

Тренери

Лук'яненко Андрій Миколайович