"Вивчаємо трикутник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Вивчаемо трикутник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія-7 , інформатика

Навчальна тема

Трикутники

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У проекті задіяні учні 7 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Трикутник» курсу «Геометрія». На початку роботи вчитель розбиває клас на 4 групи. Кожній з груп надається завдання відповісти на своє проблемне питання. Учні мають самостійно знайти інформацію щодо матеріалів проекту. Кінцевим продуктом проекту можуть бути презентація або реферат. Заключним етапом проекту має бути конференція.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми[1]

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть: Наводить приклади рівних трикутників. Формулювати означення понять: бісектриси, медіани, висоти трикутника. Описувати властивості рівнобедреного і прямокутного трикутника. Розрізняти трикутники за сторонами і кутами. Розв’язувати задачі на використання ознак рівності трикутників

Опис оцінювання

На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою фронтального опитування. Після перегляду презентації вчителя[2] діти заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволить визначити навчальні потреби, з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми[3], що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес (?регрес), завдяки методу Спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи[4]. Організовуються зустрічі-консультації, метою яких є забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомога із плануванням наступних кроків[5]. Допомога учням у плануванні проекту. Контрольний список для блогу. Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само та взаємооцінка. Форма оцінювання блогу[6]. Форма оцінювання буклету[7] Форма оцінювання командної роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Вступний урок, на якому пояснюється ідея проекту[8], обговорюються проблемні питання[9] та видається завдання для самостійної роботи. Самостійний пошук інформації за матеріалами проекту (2 тижні). Обговорення отриманої інформації на уроках, робота в групах (2 уроки). Оформлення результатів роботи у вигляді реферату, презентації (1 тиждень). Проведення конференції та оцінка результатів роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Захарова Наталя Володимирівна

Фах, навчальний предмет

учитель математики

Навчальний заклад

Донецька спеціалізована школа №11

Місто\село, район, область

місто Донецьк, вул. Шекспіра

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-22.09.2012р.

Місце проведення тренінгу

ДСШ№11

Тренери

Рибалко Т.В.