"Антарктида в майбутньому"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Зміст

Назва проекту

"Антарктида сьогодні і в майбутньому".

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Для роботи над проектом потрібні знання з біології, математики, історії, інформатики

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Антарктида»

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми «Антарктида». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть розділені на декілька груп стосовно їх побажань та нахилів, виявлених в ході попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка доповідей за обраними темами, створення презентацій, дослідження даних про зміни клімату і прогноз майбутніх змін, дослідження впливу Антарктиди на інші материки. Продукт діяльності учнів у проекті:презентації доповідей за темами: “Сучасні дослідження Антарктиди», «Антарктида в минулому», «Антарктида в майбутньому», «Вплив Антарктиди на інші материки»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Вдосконалити навички добору, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про природу Антарктиди. Учні навчаться використовувати ІКТ для переконливого демонстрування результатів своїх досліджень. Отримають навички роботи з Інтернет ресурсами та сформують навички Інтернет культури.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку навчання за цією темою потрібно: • Познайомити учнів з методом проектів, переконати їх в життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності. - Скласти план впровадження проекту. • Провести діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів та переконатись, що учні: - володіють вміннями використовувати географічні карти; - мають навички застосування географічних знань у дослідженнях; - мають знання стосовно складання комплексної характеристики материка; - мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет). • Опираючись на данні отриманні при [опитуванні] учнів, створюємо декілька груп за виявленими нахилами дітей і їх типами множинного інтелекту: логіко-математичного, мовного, просторового, природничо-натуралістичного… Урок 1 Уточнюється склад створених груп. Демонстрація вступної презентації для учнів. Проводиться мозковий штурм у створених групах, складається асоціативний кущ та проводиться обговорення з класом наступних запитань: - Як можна використати багатства Антарктиди в майбутньому? - Чи може людина мешкати на материку постійно? - Чи зміниться клімат Антарктиди в майбутньому? - Як глобальне потепління впливає на клімат Антарктиди? - Чи відбувається дрейф материка в сучасні часи? Якщо так – куди переміщується цей материк?

Проводиться обрання тем для учнівських проектів. Урок 2 Проводиться консультативна робота з учнями по їх роботі над проектом, роздача довідкових матеріалів по використанню ІКТ для роботи над своїми міні проектами. Демонстрація презентацій вчителя з учбового матеріалу«Природа Антарктиди», як приклад оформлення презентації міні проекту. Урок 3 Проведення захисту проектів за темами: - Як можна використати багатства Антарктиди в майбутньому? - Чи може людина мешкати на материку постійно? - Чи зміниться клімат Антарктиди в майбутньому? - Як глобальне потепління впливає на клімат Антарктиди? - Чи відбувається дрейф материка в сучасні часи? Якщо так – куди переміщується цей материк?

Урок 4. Проведення діагностичного опитування учнів «З-Х-Д схема роботи над проектом». Оцінювання результатів проекту «Як ти уявляєш Антарктиду в майбутньому?». У класі проводиться обговорення Ключового запитання. Проведення підсумкового опитування учнів «Підсумкова З-Х-Д схема».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Діденко Світлана Михайлівна

Фах, навчальний предмет

учитель географії

Навчальний заклад

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

Краматорськ, Донецької області

Контактні дані

телефон 0957564767

svetadidenko16@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08-18.08. 2012

Місце проведення тренінгу

Краматорський ММК

Тренери

Лук’яненко Андрій Миколайович