Учнівська Вікі-стаття на тему "Життєдайна сила Сонця"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Життєдайна сила Сонця

Автори проекту

І група учнів 1 класу

Тема дослідження

Що дає людині Сонце?

Проблема дослідження

Чи дісно Сонце має життєдайну силу

Гіпотеза дослідження

Людина зможе існувати без сонця

Мета дослідження

Дослідити вплив сонця на живу природу та людину зокрема

Результати дослідження

Спадають сутінки. Заходить ніч. І на небі спалахують міріади зірок. Не злічити їх! Мов живі, дрібними світлячками тремтливо ряхтять вони у недосяжній високості. А як береться на світ, вони вичахають, бліднуть і зникають, мов роса. Та є зірка, яку ми бачимо тільки вдень. І ця зірка— Сонце! Астрономи, які знаються на планетах, на зірках, називають його «денна зірка». І не велика, і не яскрава...

Ще в далекій давнині зрозуміли люди, що без Сонця не було б життя на Землі. Стародавні греки називали Сонце богом Геліосом, римляни - променистим Аполлоном або Фебом, а наші предки слов'яни називали богом Ярилом. Сонце - могутнє джерело життя на Землі. Без сонячного світла і тепла жодна жива істота - ні людина, ні тварина, не могли б жити. Холодна або тепла погода, сніг чи відлига, посуха чи дощ - все це викликається збільшенням влітку або зменшенням взимку сонячного тепла.

Сонячне тепло йде на нагрівання земної поверхні. Без цього наша планета замерзла б, на ній встановився б холод. Нагріваючись, земна поверхня віддає частину тепла навколишньому її повітряному океану - атмосфері. У нижній частині атмосфери дмуть вітри.

А уявіть собі, що якась могутня сила скувала повітря, зробила його нездатним рухатися. На всій Землі не стало б вітру, ні скажених поривів урагану, ні навіть легкого подиху повітря. Що ж тоді вийшло б? Припинився б великий кругообіг води в природі, вичерпалися річки і струмки, засохли трави на луках, хліба в полях, пожовкли б і висохли ліси. Вся суша перетворилася б на велику пустелю.

Ти обідаєш: їж борщ з капустою, на друге - смажену картоплю і на солодке - скибку кавуна. Це сонячні промені допомогли рослині створити поживні речовини. Без рослин на Землі не було б ні тварин, ні людей. Рослини - це дрова, торф, кам'яне вугілля.

Це здавна брали до уваги, зокрема, при спорудженні жител, оскільки сонячні промені, виявляється, вбивають хвороботворні бактерії. Та не тільки. Діти, які мало бувають на повітрі в сонячні дні, починають хворіти. З'ясувалося, що такий вкрай потрібний вітамін Д людський організм виробляє лише з допомогою... Сонця! Та й все живе, від мікроба до людини, дослухається до Сонця. А ще денна зірка — веселий художник: розмалювала в різні кольори усіх людей Землі. А декому щовесни і ластовиння жартома на носі наводить. Усе встигає!

Висновки

Якби раптово згасло Сонце, люди змогли б проіснувати кілька десятиліть за рахунок сонячного тепла, накопиченого рослинами. Потім життя припинилася б. Але Сонце існує давно і буде існувати ще мільярди років. Сонце - найпотужніша і довговічна машина, яка посилає тепло, необхідне для життя на Землі.

Корисні ресурси

http://bankstatey.com/index.php?newsid=11716

http://lessons.com.ua/sonce-v-nashomu-zhitti/