Учнівська Вікі-стаття "Анатолій Залавський. Усе життя з піснею"
Зміст
Назва проекту
"Література рідного краю. Поети Охтирщини, жанрове розмаїття їхньої творчості"
Автори проекту
ІІІ група учнів
Тема дослідження
Поетично-пісенна творчість земляка Анатолія Залавського
Проблема дослідження
Популяризація літератури рідного краю. Розвиток національно свідомої особистості.
Гіпотеза дослідження
Ми дізнаємося про життя і творчість поета-земляка Анатолія Залавського, поділимося інформацією з однокласниками, цим самим сприятимемо популяризації поетичного слова рідного краю.
Мета дослідження
Допомогти юній особистості зорієнтуватися в сьогоденні сучасної української літератури завдяки глибинному знанню творчості письменника-земляка Анатолія Залавського, громадській активності в навчальному закладі й поза ним. Сформувати духовний світ особистості через пізнання рідного, через пошуково-дослідницьку діяльність. Розвинути діяльнісний, науковий аспекти навчання. Поповнити знання учнів елементами теорії – родами та жанрами літератури.
Результати дослідження
Анатолій Залавський
Залавський Анатолій Олексійович, народився 12 липня 1946 року в місті Охтирці в сім’ї службовців. Батько, Залавський Олексій Маркович був кадровим офіцером, учасником Великої Вітчизняної війни з 26 червня 1941 року, старший лейтенант. Мати, Ганна Олексіївна, – учителька. У 1953 році Анатолій пішов до першого класу базової школи при Охтирському педучилищі, а з 1957 по 1964 року хлопець – учень Охтирської школи-інтернату. Після закінчення фізмату Чернігівського педінституту працював учителем, замісником директора школи з виховної роботи, директором Охтирської станції юних техніків, а з 1988 по 2002 рік очолював Охтирську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №8. Писати до міської газети «Прапор перемоги» та обласних газет почав на початку 70-х , це були в основному статті та розвідки на історичну тематику. Перші віршовані гуморески з’явилися в міській та обласних газетах під псевдонімом Олексій Травкін. Із 1995 року Анатолій Олексійович почав творити пісні. Музику до них писав і сам автор, і місцеві композитори. Кілька разів брав участь у фестивалі «Вишневі усмішки», а в 2002 році став дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Боромля – 2002» у номінації «автор-виконавець». Твори письменника друкувалися в міських, обласних газетах, журналах «Філателія СРСР» та «Перець», а також у збірках «Охтирськими стежинами» №1 та №3. Упродовж кількох років пісні, написані Анатолієм Залавським, звучали у виконанні автора та місцевих виконавців. Хор ветеранів війни та праці виконує пісню «Для них не кончилась война», написану як відгук на відому пісню часів Великої Вітчизняної війни «Пісня про Дніпро», а хор села Сонячного – пісню «Рідна земля». Анатолій Олексійович був членом літературно-мистецького об’єднання «Заспів».Письменника вже немає, але пам'ять про нього живе у творчості митця.
Висновки
Поспілкувавшись із різними, друзями, колишніми товаришами по перу Анатолія Олексійовича Залавського, ми дізналися про життєвий і творчий шлях поета-земляка Анатолія Залавського, поділилися інформацією з однокласниками. Наша робота - внесок щодо популяризації поетичного слова рідного краю.
Корисні ресурси
http://skripnikmarina.ucoz.ua/ http://eureka.ucoz.ua/ http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com/ http://school.xvatit.com http://www.chl.kiev.ua/ http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/