Проект на тему "Як впливає добір гачків і ниток на вигляд в’язаного виробу?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Як впливає добір гачків і ниток на вигляд в’язаного виробу?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання (дівчата)

Вік учнів, клас

Клас – 7, вік учнів – 13 років.

Стислий опис проекту

Під час роботи над проектом учні познайомляться з історією виникнення в'язання гачком, навчаться правильно підбирати нитки та гачки для створення в’язаного виробу; розширять свої знання про технологію виготовлення виробів плетених гачком. Учні проводять дослідження, працюючи в групах: І група - дослідники, працюють над питанням "Історія виникнення в’зання гачком"; ІІ група - експерти, досліджують питання "Гачки, їх види" і ІІІ група - практики, які працюють над питанням "Нитки для в’язання гачком". Виконання завдань даного проекту дасть змогу учням виробити навички самостійного пошуку та систематизації необхідної інформації, користуватися різними інформаційними джерелами. Кожна група результат свого дослідження представляє в таких формах: І група - wiki-стаття, ІІ група - презентація, ІІІ група - буклет. Робота в групах допомагає учням розвивати комунікаційні навички, вчить планувати свою діяльність по створенню проекту, взаємодопомозі та оцінювання своєї роботи та роботи групи. Результатом роботи над проектом є виготовлення виробу.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчитель використовує методи: 1) Опитування; 2) Обговорення основних запитань; 3) Перегляд презентації вчителя про ідею даного проекту та її обговорення; 4) Робота з таблицями «ЗХД», яка буде проводитися протягом всієї роботи над проектом. Впродовж роботи над проектом вчитель постійно проводить консультації. Перед початком роботи кожна група і кожен учень отримують форми оцінювання (само- та взаємооцінювання роботи над проектом), які заповнюються під час роботи і контролюються вчителем. Наприкінці роботи над проектом кожна група демонструє перед іншими учасниками проекту результати своєї діяльності(презентацію. вікі-статтю, публікацію та готові вироби). По завершенню роботи проводиться опитування всіх учасників та заповнюється останній стовпець таблиці "ЗХД".

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з поняттям проектів, використовуючи публікацію. PROE11.jpg PROE1234.jpgпроводить з учнями опитування з метою виявлення рівня знань, вмінь та навичок. Перед початком роботи над проектом "Як впливає добір гачків і ниток на вигляд в'язаного виробу?" учні переглядають вчительську презентацію. Відбувається поділ учнів на групи, складається план роботи в групах. Кожна група визначає форму представлення результату своєї роботи: І група - Учнівська вікі стаття "Історія появи вязання" , ІІ група - презентація, ІІІ група - буклет.. Кожній групі вчитель перед початком роботи надає інструкцію оцінювання роботи в групі, а також самооцінка. Учні знайомляться з навичками, якими вони повинні володіти по завершенню роботи над проектом. Учні збирають інформацію про історію виникнення в'язання гачком, матеріали та інструменти,прийоми та основні елементи плетіння гачком. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Під час роботи над проектом необхідне чітке використання інструкціїй. Вчитель контролює роботу учнів, надає необхідні консультації. Презентація проекту проходить за розробленим учнівським сценарієм в ході якого обговорюються проблеми по використанню комп’ютерів,пошуку їнформації,відбувається самооцінка проектної діяльності. В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті з усіма можливостями мережі Інтернет. Очікувані результати роботи над проектом: розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативності, креативного мислення, вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ютера; формування вміння висловлювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Онищенко

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури за фахом. Працюю педагогом-організатором. Викладаю трудове навчання.

Навчальний заклад

Новоукраїнська ЗШ І-ІІ ст. №8

Місто\село, район, область

Місто Новоукраїнка, Новоукраїнського району, Кіровоградської області.

Контактні дані

onichenkosveta@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-30 жовтня 2013 року.


Місце проведення тренінгу

Новоукраїнська ЗШ І-ІІІ ст. №8


Тренери

Таровик О.І.