Портфоліо на тему: "Лінійні рівняння в царстві Математики"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Лінійні рівняння в царстві Математики
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Алгебра, 7 клас. Дані проекту можуть бути використані на уроках математики, фізики, хімії.
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект буде включати розробки уроків, презентації, додаткові матеріали, самостійну підготовку та пошук інформації. Тема «Лінійні рівняння з однією змінною» вивчається на уроках алгебри в 7 класі, тому основний акцент буде зроблено на учнів цього класу, їх фізіологічні та психологічні особливості. Учні збиратимуть необхідну інформацію в ході підготовки до уроків, формуватимуть основні поняття та вміння з даної теми: рівняння, корені рівняння, лінійні рівняння, лінійні рівняння з однією змінною. Визначення основних понять будуть записані до "Математичних словників", які ведуться учнями з молодших класів. Також вони будуть проводити самостійні дослідження та, по мірі можливості, робити за ними висновки. Результат дослідження учнів буде представлений ними на підсумковому уроці з теми.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Рівень готовності учнів до початку роботи над проектом перевірятиметься за допомогою різнорівневих тестових завдань. В процесі роботи надаватиметься допомога учням у пошуку необхідної інформації, за допомогою схем З-Х-Д виявлятимуться їхні потреби та поточні досягнення. Оцінювання проводитиметься за допомогою Т-схем, в яких учні позначатимуть їхні наявні та бажані досягнення. Результати роботи та оцінювання учні записуватимуть до щоденників, якими зможуть користуватися при підсумковому оцінюванні. Підсумкове оцінювання буде проводитись у формі звіту кожної робочої групи. Як форма звіту, можуть використовуватись презентації, які будуть оцінюватись іншими учнями за допомогою розроблених форм оцінювання. Оцінки за роботу виставлятимуться вчителем за рекомендацією учнів при опитуванні, після написання самостійних робіт, та на останньому занятті за проектом.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
При вивченні теми учні досліджують, які захворювання найпоширеніші в межах їхнього класу та/або школи, з’ясовують їх причини. Попередню оцінку знань учнів можна провести за допомогою таблиць З-Х-Д, фронтального чи індивідуального опитування, самостійної роботи у формі словникового диктанту тощо. На другому етапі учні діляться на групи по 3-4 чоловіки, отримують завдання та обговорюють його. Тут вони розподіляють обов’язки, повинні намітити способи розв’язання завдання, підшукують методи дослідження. Бажано, щоб учні використовували Інтернет при підготовці завдання. Це може бути як індивідуальна робота окремих учнів, так і групова. Учні повинні навчитися відшукувати потрібну інформацію, відповідально ставитись до авторських прав, правильно оформляти посилання на відповідні ресурси. Диференціація учнів буде здійснюватися за принципом взаємодопомоги, коли учні самостійно розподіляють обов’язки між учасниками групи, спираючись на власний досвід, знання особистості кожного окремого учня, його вміння та здібності. Так як основою для оцінювання виступатимуть пропозиції самих учнів, то в роботі вони спиратимуться на форми самооцінки. Сам вчитель виконуватиме контролюючу функцію, слідкуючи за прогресом учнів у навчанні, надає необхідну допомогу, консультації тощо. Вчитель ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право, контролює процес підготовки учнів та їхньої діяльності в ході виконання проекту, надає допомогу. Фасилітація учнів здійснюватиметься за допомогою презентації, розробленої вчителем, де будуть сформульовані основні питання проекту, способи їх вирішення, методи та форми роботи. Учні отримають відповідні інструкції щодо пошуку інформації в Інтернеті, її використання в навчальному процесі та для здобуття потрібних їм знань для загального інтелектуального розвитку.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Василівна Геращенко
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики та математики
Навчальний заклад
Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області
Місто\село, район, область
с. Великі Будища Гадяцького району Полтавської області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05.11 - 12.11.2012 року
Місце проведення тренінгу
Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області
Тренери
Кисіль Вячеслав Олександрович