Портфоліо Щербатюк Раїси Іванівни
Зміст
Назва проекту
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Іврит. Інформатика, традиції єврейського народу.
Навчальні цілі
Учень:
- володіє навичками 21 століття;
- розуміє на слух іншомовну мову в природному темпі, в тому числі пояснення вчителя щодо досліджуваного матеріалу;
- уміє без попередньої підготовки логічно і послідовно висловлюватися по темі, пов'язуючи її зі своїм життєвим досвідом, а також робити повідомлення на основі прочитаного, почутого, побаченого, поєднуючи розповідь з описом і міркуванням;
- робити підготовлене повідомлення у зв'язку з самостійно прочитаним, висловлюючи при цьому особисту оцінку та аргументуючи її;
- уміє без попередньої підготовки вести бесіду на основі навчальної ситуації, теми, прослуханого або прочитаного тексту; коментувати побачене і почуте, висловлюючи свою точку зору; спонукати співрозмовника до участі в обговоренні, використовуючи як окремі репліки, так і більш розгорнуті зв'язні висловлювання;
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект «Біля витоків свят» присвячений вивченню історії єврейського народу, закріпленню володінням видами мовленевої діяльності. Під час роботи над проектом учні з’ясовують історію виникнення свят єврейського народу, їх традиціями, розробляють різноманітні інформаційні ресурси, присвячені темі проекту.
Повний План вивчення теми
2. План проекту
Опис оцінювання
На початку проекту учитель пропонує учням заповнити перших два стовпці таблиці з-х-д (знаю-хочу знати-дізнався).
Протягом всього проекту учитель надає учням можливість здійснювати самоконтроль власної навчальної діяльності за допомогою відповідних контрольних списків. Ці ж самі списки вчитель може використовувати для поточного контролю:
- контрольний список для блогу,
- контрольний список для сайту,
- контрольний список для інформаційного бюлетеня
Окрім, зазначених вище, списків рекомендується також використовувати форми оцінюнювання відповідних інформаційних ресурсів:
- форма оцінювання блогу,
- форма оцінювання продукту проекту
- форма оцінювання сайту,
- форма оцінювання інформаційного бюлетеня.
Наприкінці проекту учні проходять вихідне тестування з метою виявлення прогалин у навчанні. Це опитування проводиться за допомогою мережевого опитувальника, створеного учителем.
Остаточна оцінка за проект формується з поточних оцінок, оцінки за захист проекту та оцінки за володіння відповідним матеріалом мовою іврит.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком виконання проектної діяльності учитель демонструє учням та їх батькам переваги навчання за методом проектів. При цьому акцентується увага на те, що урок івриту стане більш ефективнішим та продуктивнішим з його використанням. Цю демонстрацію учитель робить двома способами за допомогою презентації, яку він демонструє, і за допомогою інформаційного бюлетеня, який потім роздається слухачам.
Після цього учитель повинен отримати у батьків відповідні дозволи на конфіденційність персональних даних:
- Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня,
- Форма щодо збереження конфіденційності учня,
- Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.
На початку проекту учні знайомляться з вхідною презентацією учителя. Демонструючи її, учитель звертає особливу увагу на розуміння учнями ключового, змістових та тематичних запитань, які сформульовані у презентації.
Далі учні заповнюють перші дві колонки таблиці з-х-д.
Згідно інтересів учнів, учитель формує три групи учнів, кожна з яких досліджує питання, пов´язані лише з одним святом єврейського народу:
Перша група «Рош-ха-Шана»:
- Досліджує історичний аспект свята, традиції під час свята
- Створює блог для демонстрації своїх результатів
- Створює буклет для демонстрації своїх результатів
Друга група «Ханука»
- Досліджує історичний аспект свята, традиції під час свята
- Створює сайт для демонстрації своїх результатів
- Створює буклет для демонстрації своїх результатів
Третя група «Песах»
- Досліджує історичний аспект свята, традиції під час свята
- Створює групу в соціальній мережі ВКОНТАКТЕ для демонстрації своїх результатів
- Створює буклет для демонстрації своїх результатів
Кожна із груп є також учасником у створенні спільного буклету мовою іврит, на якому буде відображатися інформація про кожне свято.
Для ефективного проходження проекту можливим є застосування веб-конференцій за участі учнів Ізраїлю, чи інших шкіл, де вивчається мова іврит.
Окрім всього, учитель створює блог, на якому він розміщує завдання для кожної із груп, консультує їх у ході виконання проекту, слідкує за правильністю роботи.
Захист робіт можна провести для декількох класів одночасно, де вивчається мова іврит. На захисті учні демонструють результати своєї роботи, вибірково розказують відповідний матеріал мовою іврит. Якщо є можливість, то можна роздати глядачам створений мовою іврит інформаційний бюлетень.
Наприкінці проекту, учні за допомогою мережевого опитувальника проходять вихідне тестування.
Після захисту учнями робіт учні заповнюють до кінця таблицю з-х-д, яку потім аналізує учитель з метою виявлення можливих проблем у вивченні навчальної теми.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Щербатюк Раїса Іванівна
Фах, навчальний предмет
учитель івриту
Навчальний заклад
Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» №94 з поглибленим вивченням івриту і інформатики Одеської міської ради Одеської області
Місто\село, район, область
м.Одеса
Контактні дані
E-Mail: shcherbatuk.raisa@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.09.2012 - 21.09.2012
Місце проведення тренінгу
Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» №94 з поглибленим вивченням івриту і інформатики Одеської міської ради Одеської області
Тренери
Кіт Ігор Володимирович, Кіт Ольга Григорівна