Портфоліо Шкрібляк Любов Іванівни на тему "Людина у великому місті"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Людина у великому місті
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Трудове навчання, основи здоров'я
Навчальна тема (як записано в програмі)
Здоров'я і середовище життя
Вік учнів, клас
11 років, 6 клас
Стислий опис
Проект «Людина у великому місті» розраховано на унів 6 класів.Учні знайомляться з поняттям «екологія» і як вона впливає на життя живих істоту великому місті.
[Презентація вчителя]
Повний План вивчення теми
[План]
[План впровадження проекту]
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи З-Х-Д таблиця. Учні створюють особисті і загальну схему З-Х-Д про чинники покращення екологічного стану в місті. Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання З-Х-Д схеми перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту заохочує учнів до метапізнання, оскільки вони повертаються до неї декілька разів впродовж проекту.
Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують , контрольний список для вікі , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Зустрічі для оцінювання розуміння учнями наукових матеріалів і письмові роботи для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань, у разі потреби проведіть додаткові уроки. Заплановані запитання і записи допомагають документувати таке оцінювання проекту. Учні оцінюють письмові роботи один одного і дають розгорнену відповідь. Використовується для підтримки групових процесів.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та заповнення учнями опитувальника Вхідний тест до вивчення теми , з допомогою якого визначається рівень знань учнів. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове та тематичні питання :
Чи може дитина вплинути на екологію міста?
Як тварини пристосувались до навколишнього середовища?
Чи віддячать нам зелені друзі?
Чому людина як продукт природи вступає в протиріччя гармонії розвитку з природою?
Що буде якщо ми все залишимо так як є?
Під час дослідження учні об’єднаються в три групи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів.
• •Перша група учнів проводить соціологічне опитування учнів , працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження найпопулярніших серед дітей продуктів харчування .
• •Друга група – аналізує, порівнює отримані дані
• •Третя – на основі проаналізованої інформації складає .
Далі з допомогою мозкового штурму таблиця З-Х-Д та діаграми , учні працюють над питанням «Чи може «читання» етикетки зробити мене енергійною та бадьорим?»Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – , який розміщується в Інтернеті. Після чого вчитель представляє учням списки оцінювання робіт.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шкрібляк Любов Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель трудового навчання
Навчальний заклад
Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с.Ільці, Верховинський район, Івано-Франківська Обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
5.06.12-22.06.12
Місце провведення тренінгу
Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Тренери
Гуцинюк Василь Іванович