Портфоліо Усенко Лариси з теми: "Технічний прогрес у суспільстві"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Історія розвитку обчислювальної техніки та вплив технічного прогресу на розвиток суспільства»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська мова, історія, основи здоров’я.

Вік учнів, клас

9 клас, 14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект розрахований на учнів 9 класу, які навчаються за відповідною програмою, тема проекту «Технічний прогрес у суспільстві», учні поділяються на три групи, кожна група отримує своє завдання, результатом якого буде презентація вікі - стаття та блогер.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту, учитель використовує ЗХД – схеми та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. Впродовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці проекту учні заповнюють ЗХД - таблицю, учитель перевіряє набуті знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм оцінювання відбувається постійне само оцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається презентація проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту проводиться зустріч учителя з батьками для обговорення. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття та демонструє стартову презентацію, за допомогою якої ознайомлює учнів із завданнями проектів, обговорюючи ключове питання «Технічний прогрес у суспільстві», потім відбувається обговорення тематичних питань проекту та подальша діяльність учнів. Учні індивідуально заповнюють таблиці «ЗХД». Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: 1 група - Які основні етапи розвитку комп’ютерів і як вплинули вони на розвиток технічного прогресу? (створюють презентацію); 2 група - Які галузі застосування комп’ютерів? (пишуть вікі-статтю); 3 група - Як впливає комп’ютер у житті сучасної людини? (ведуть блог). Кожна група, отримавши завдання разом з вчителем планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів в мережі інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Вчитель веде спостереження за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки, про хід обговорення та планування, розв’язання поставлених завдань, відслідковує прогрес у навчанні, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи комбінуванню у них навичок високого рівня. За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, архівних даних, проводять опитування серед однолітків, спілкуються з медичними працівниками. Наприкінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитувальника «Технічний прогрес у суспільстві». Завершується навчальний проект обговоренням ключового питання. Учитель пропонує учням відповісти на це питання, надає їм свої коментарі, відбувається обговорення всім класом, щоб кожна група могла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування , усного та зі допомогою ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Усенко

Фах, навчальний предмет

учитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Штепівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад

Місто\село, район, область

с. Штепівка Лебединський район Сумська область

Контактні дані

larisaysenko@gmoil.com

Відомості про тренінг

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Дати проведення тренінгу

09.09.2013 року – 15.09.2013 року

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна, Силка Олексій Олександрович