Портфоліо Свєтлової Тетяни з теми "У пошуках числа Пі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

У пошуках числа пі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

навчальний проект з геометрії, інтегрований з алгеброю, інформатикою

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометрія, 9 клас, (§2, тема «Правильні многокутники», п.7 «Довжина кола. Площа круга»).

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

В проекті задіяні учні 9 класу. В ході роботи вони досліджують хронологію обчислення, методи обчислення числа πі , історію числа πі,цікаві факти про це число.У результаті участі в проекті учні сформують навички дослідницької діяльності на основі спільної праці, уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; навчаться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати, вірно та творчо використовувати дані для створення блогу, вікі-статті, мультимедійної презентації ; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи. У проекті планується об’єднати учнів у 4 групи, до складу яких будуть входити: журналісти (проводять опитування та збирають цікаві факти про число πі, створюватимуть блог «Клуб шанувальників числа πі», дослідники (проводять опитування та збирають відомості про те, скільки знаків після коми має число πі, результатом їх роботи буде вікі-стаття «Гонка за знаками числа πі»), історики досліджують історію обчислення числа πі, результатом їх роботи є мультимедійна презентація «У пошуках числа πі», аналітики досліджують практичні методи обчислення числа πі, результат роботи – мультимедійна презентація «Способи обчислення числа πі» .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми=

Навчальні цілі

Розширити знання про властивості числа Пі,засвоїти математичні і практичні способи обчислення числа Пі. Розвивати вміння самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі, критично оцінювати,аналізувати та узагальнювати інформацію,формувати навички дослідницької діяльності, вміння працювати в групі.Удосконалити вміння ефективно використовувати засоби ІКТ.Розвивати пізнавальні інтереси, інтелектуальні і творчі здібності,виховувати відповідальне ставлення до інформації з урахуванням правових і етичних аспектів її поширення та використання.Сформувати навички застосування інформаційних технологій у повсякденному житті та навчальній діяльності під час виконання індивідуальних і колективних проектів.

Опис оцінювання

Використання різноманітних методів та інструментів оцінювання допомагає учням і вчителям чітко визначати навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення.На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування. Таблиці З-Х-Д використовуються на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці вивчення теми. Вони дають учням можливість визначити особисту траекторію розвитку при дослідженні проблеми.Мозковий штурм ідей щодо відповідей на ключове і тематичні запитання ефективний на початку проекту.Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для сайту або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Доцільно учням використовувати Форму оцінювання продукту проекту. Це допоможе їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель спілкується з батьками та іншим учасниками спільноти з метою ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Роздає інформаційні буклети та відповідає на запитання, що виникають. На початку проекту вчитель демонструє власну презентацію[1] та пояснює навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставить учням Ключове запитання. Вчитель з'ясовує попередні знання учнів за допомогою З-Х-Д таблиці, яку кожен учень заповнює особисто. Журналісти проводять опитування за допомогою опитувальника та збирають цікаві факти про число πі.Результатом їх роботи - створення блогу «Клуб шанувальників числа πі» [2]. Дослідники проводять опитування "Чи зупиниться людство в обчисленні числа пі?"та досліджують і збирають відомості про те, скільки знаків після коми має число πі, результатом їх роботи - вікі-стаття «Гонка за знаками числа πі») Wiki стаття " Історія числа ПІ". Аналітики з'ясовують "Голка Бюффона, вигадка чи реальність?", досліджують практичні методи обчислення числа πі, результат роботи – мультимедійна презентація «Способи обчислення числа πі»[3] Історики з'ясовують, у чому полягає унікальність числа π, досліджують хронологію обчислення числа πі, результатом їх роботи є мультимедійна презентація «Історія числа πі» [4]

Відомості про автора

Імя, прізвище

Свєтлова Тетяна

Фах, навчальний предмет

методист математики, викладач кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти

Навчальний заклад

СОІППО

Місто\село, район, область

Суми

Контактні дані

svet7svet77@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

грудень 2011 року

Місце провведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна