Портфоліо Полушкіна Владислава Віталійовича за темою Перші середньовічні держави

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Першi середньовiчнi держави

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет істория середніх віків, 7 клас

Допоміжні дісциплини географія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Першi середньовiчнi держави.

Вік учнів, клас

Проект призначений для учнiв сьомого класу, вік учнів 12-13 рокiв

Стислий опис

Проект передбачає дослідження учнями причини падіння західної римської імперії та передумови створення варварських королівств. Проект розрахованій для учнів сьомого класу.Пiд час проведення проекту учнi опанують iсторико-описовий та iсторико-порiвняльнi методи дослiдження що дасть їм змогу продовжити самостiйне дослiдження у цьому напрямку.Також під час проєкту учні набувають незамінних навичок користування інформаційними технологіями.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Повний План вивчення теми

План вивченя теми


План впровадження теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Формування в учнів вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість у розвитку держав. З'ясувати причинно наслiдковi звязки, грунтовне доведення та розумiння iдей. Користуючись контрольними списками вчителя критично оцінювати зміст Інтернет-ресурсів, , користуючись цифровими та комп’ютерними технологіями дотримуватись норм авторського права; використовувати комп’ютерні технології як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації (вміти працювати на вікі – сторінці) Належно та продуктивно працювати разом з іншими, Розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах. Прийняття відповідальності за результати спільної роботи. Прояв ініціативи з покращення навичок для досягнення вищого професійного рівня.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

вступна презентація

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію до проекту та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми 3-х-д та асоціативний кущ. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Учні об’єднуються групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності Упродовж всієї роботи над проектом проводимо опитування та оцінювання, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг власного навчання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня. Критерії оцінювання допомагають учням самим оцінювати свою діяльність у проекті. Відбувається оцінка створених портфоліо проектів, та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

1.До початку проекту проводиться

а) Діагностика навчальних потреб учнів асоціативний кущ

таблиця зхд

б) рівня їх фактичних знань учнів з теми (Опитувальник) опитувальник


2. Під час проведення проекту проводиться:

а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей Опитування учнів для розподілу на групи Результат анкетування учнів

б) оцінювання критичного оцінювання інтернет-ресурсів контрольний список для оцінювання веб сайтів

в) відслідковування ходу виконання роботи

г) контроль за дотриманням вимог до блогу або вікі-сайту оцінювання вікі-сайту

Т-таблиця

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Тиждень перший.

Учні знайомляться з темою проекту і поставленими питаннями: Дослідити які чинники привели до падіння римської імперії? Як, чому і з якими особливостями утворювалися нові варварські королівства?. Провести паралелі історичніх явищ середньовічної історії з сучасним життям? Вчитель за допомогою створення асоціативного куща «ЗАГИБЕЛЬ РИМЬСКОЇ ІМПЕРІЇ» та заповнення учнями опитувальника «Мені цікаво це знати» визначається бажання працювати у проекті. Учні проходять опитування завдяки якому вони поділяються на групи за інтересами та здібностями Вступна презентація допоможе учням більш чіткіше осягти навчальні цілі та допоможе спрямувати учнів у вірному руслі дослідження. Кожна група отримуе завдання: Перша група-проводить соціальне опитування, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження питання:Дослідити які чинники привели до падіння римської імперії? Друга група – проводить соціальне опитування, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження питання :Як, чому і з якими особливостями утворювалися нові варварські королівства? Третя група-проводить соціальне опитування, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження питання:Провести паралелі історичніх явищ середньовічної історії з сучасним життям?


Тиждень другий

Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу "Перші середньовічні держави". Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навиків мислення високого рівня. Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень.

Діяльність вчителя.

Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки веб-сайтів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі, що створено для розміщення проміжних результатів. Блог створюють учні для збирання та систематизації інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, в якому організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками.

Вікі стаття учнів за темою "Причини загибелі римської імперії"

фасілітація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Полушкін Владислав Віталійович

Фах, навчальний предмет

Археолог, Вчитель-історик

Навчальний заклад

КЗО НВК 139 Дніпропетровської міської ради

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.08.2012-4.09.2012

Місце провведення тренінгу

М.Дніпропетровськ, Індустріальний район, НВК№139

Тренери

Гончарова Галіна Валентіновна