Портфоліо Письменної Ніни з теми "Мозаїка краси"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мозаїка краси (пісенні скарби)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ Календарно-обрядові пісні Народні колискові пісні Музичне мистецтво , народознавство.

Вік учнів, клас

6 клас, 11 – 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для учнів 6-го класу, в якому визначається ціннісні орієнтири школярів, підвищується загальна освіченість учнів, формуються вміння усвідомлювати прочитане, розширюються культурно-пізнавальні інтереси. Під час реалізації проекту учні будуть проводити опитування, опрацюють різноманітні джерела, проаналізують міфи та легенди давніх українців. Учні працюватимуть в групах, щоб опрацювати достатню кількість матеріалів, проводитимуть пошукову роботу для створення презентацій. Проект сприяє розвитку творчої уяви, логічного мислення, культури мовлення.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник та таблицю «ЗХД», а також переглядають і обговорюють презентацію вчителя, що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми, ознайомлюються з буклетом (буклетом 2) «Навички 21 століття». Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання; вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки у вигляді гістограми , щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. 3а допомогою створених форм оцінювання вчитель оцінює результати опрацьованої діаграми «Календарно-обрядові пісні» . Матеріал для оцінювання береться в онлайн-бібліотеці – Контрольний список. Співробітництво. Молодші, середні і старші класи. Учитель створює документ для поточного оцінювання учнів, враховуючи самоспрямування процесів мислення, та оцінює роботу учнів - соцопитування. А також на даному етапі створено документ для фасилітації . Учитель залучає дітей до процесу оцінювання їх проектної діяльності. Педагог пропонує учням форму для оцінювання у роботі – Контрольний список вклад у групову роботу. Пояснює, для чого треба спрямовувати себе. Учні представляють результати своєї роботи (презентацію) і оцінюють один одного за запропонованими вчителем критеріями. Матеріал для оцінювання береться в онлайн-бібліотеці – Форма оцінювання мультимедійної презентації до проекту та Контрольний список процес дослідження. Інформацію щодо оцінювання учні отримують до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал наприкінці проекту вчитель використовує ті ж самі форми. На завершальному етапі педагог оцінює результати роботи учнів за допомогою форми оцінювання презентації, вміння аналізувати. А також вчитель проводить вихідне опитування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в Iнтернеті, спрямовує їх до спілкування й співпраці в Інтернеті, будує роботу, використовуючи метод фасилітації (бюлетень). Пропонує буклет (буклет 2) з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі. Учні знайомляться з темою проекту, заповнюють З-Х-Д таблицю, яка дає можливість актуалізувати вже набуті знання, а наприкінці проекту - особисті досягнення учнів. Учні обговорюють ключове та основні питання. За допомогою опитувальника проводиться опитування, яке з’ясовує навчальні потреби учнів. Учні знайомляться зі вступноюv презентацією вчителя, спрямованою на максимальну зацікавленість учнів у проектній роботі, обговорюють її. Вчитель доводить до відома учнів список використаних джерел, ознайомлює з критеріями оцінювання кожного виду робіт, учні створюють діаграму «Календарно-обрядові пісні», працюють з текстами пісень, використовуючи метод «Асоціативний кущ». Учні користуються Інтернетом при знаходженні інформації про календарно-обрядові пісні при створенні презентації, яку можна переглянути в мережі. Вчитель здійснює корекцію плану впровадження проекту в навчально-виховному процесі закладу, знайомить учнів із зразками учнівських робіт. Призначає консультацію щодо їх розробки. Учні отримують форму оцінювання мультимедійної презентації і будуть створювати її відповідно до запропонованих критеріїв оцінювання. Учні створюють презентацію за даним зразком за результатами свого дослідження. Презентують результати своєї діяльності. Для учнів, які не вміють створювати презентації, учитель надає інструкцію «Як працювати з програмою Power Point». Учні працюють у групах, розподіляються між собою задля досягнення найбільшої ефективності та економії часу,складають акровірші. Учні узагальнюють результати опитування за допомогою діаграм. У ході реалізації проекту учні досліджують найпопулярніші серед пісень , їхню роль в історії та значення для майбутніх поколінь. Учні повинні вміти самостійно працювати, оброблювати інформацію, виділяти головне і вміти відстоювати свою точку зору. Учні повинні знати, що ця робота кропітка , вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безлічі інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп’ютерних технологій. Діти спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ніна Письменна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Фастівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5

Місто\село, район, область

м.Фастів Київська обл.

Контактні дані

ninastep52 на yandex.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.06.2014-06.06.2014.

Місце проведення тренінгу

Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. №5

Тренери

Одарич О.С. , Семендяй О. М., Грищенко А. П.