Портфоліо Орел Олександр з теми "Вплив добрив на врожайність злаків"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вплив добрив на врожайність злаків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія хімія екологія

Вік учнів, клас

8-10 класи

Стислий опис проекту

В проекті беруть участь 8-10 класи. Назва проекту – вплив добрив на врожайність злаків. В цьому проекті учні будуть досліджувати: як зміниться врожайність після внесення добрив, як внесення добрив впливає на довкілля, яку культуру рентабельніше вирощувати на землях громади.

План вивчення теми

план вивчення теми план впровадження

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього процесу виконання проекту. Оцінювання формуюче ґрунтується на відповідях на питання які попередньо записані вчителем для учнів, а також оцінюються результати, кожного результату роботи. Поточне оцінювання здійснюється впродовж всього виконання проекту. В кінці виконання проекту виконується підсумкове оцінювання отриманих знань та вмінь.

форми оцінювання

вхідна презентація

таблиця ЗХД

організаційна діаграма

форма оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя

Учням пропонується обговорити ключове питання «Чи є користь від використання добрив?» . Визначити проблеми. Запропонувати шляхи їх вирішення. Для цього на початку роботи над проектом вчитель пропонує дітям переглянути презентацію, де за допомогою «мозкового штурму» діти «генерують» необхідні ідеї. Вчитель намагається зацікавити та долучити до роботи не тільки учнів, а і їх батьків за допомогою розробленого вчителем буклету, в якості помічників під час роботи над проектами вдома. Для визначення навчальних потреб учням пропонується заповнення таблиця ЗХД (1,2 стовпці; 3 стовпець буде заповнюватись протягом проекту) на аркуші. А також виконання завдання за ПК, заповнення [https://docs.google.com/open?id=0By1vK5F55X9-RnBOUW1nZEdsZTg організаційної діаграми. Завдання для обговорення: довести важливість тієї чи іншої умови (учні отримують умови жеребкуванням). В результаті має бути відкинуто другорядні умови на користь першочерговим. Групи учнів створюютьопитувальник. Перед пошуком матеріалів в інтернеті учні знайомляться з нормами авторського права. Пропонують свої ситуації, які можуть виникати при роботі в проекті. Проводять пошук необхідних матеріалів для свого проекту (текст, малюнки, відео, презентації), переглядаючи сайти за своєю темою. Використовують документ для фасилітації. Заносять знайдені ресурси до відповідного документа «Список використаних джерел» Обов’язково критично оцінюють сайти, на яких беруть інформацію за допомогою спеціальної форми оцінювання. Переконуються у достовірності, науковості знайдених матеріалів. Під час роботи з ресурсами мережі, учні знайомляться з ризиками, які можуть зустрітися. Проводиться дискусія «Безпечне користування мережею» Хід дослідження групи оформлюють у вигляді блогів. В яких зазначають, що вони будуть досліджуватиме, як робили дослідження та як були опрацьовані і представлені результати дослідницької діяльності.За результатами якої будують гістограму. Оцінювання блогу здійснюється за контрольним списком та формою оцінювання. Контрольний список пропонується учням для само оцінювання перед створенням блогу. З формою оцінювання блогу учні знайомляться напередодні створення самого блогу. Для обдарованих дітей пропонують завдання, які оформлюються у вигляді вікі-статті. Ознайомлення з блогами груп пропонується за допомогою розсилки адрес блогів на електроні адреси батьки та розміщенням посилань на окремій сторінці шкільного сайту. Для блогів заохочується коментування повідомлень як самими учнями, так і їх батьками. На занятті-конференції роблять остаточні висновки.

Відомості про автора

Орел Олександр Сергыйович

учитель фізики та інформатики

Перемозька ЗОШ І-ІІІ ст.

с.Перемога Ніжинський р-н. Чернігівська обл.

Igle.ua@rambler.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.12-21.12.2012

Місце проведення тренінгу

ЧОІППО

Тренери

Літош Ю.М., Дягло Н.В.