Портфоліо Оніксімова Г.А.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Цікавий світ листків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В розробці навчального проекту візьмуть участь учні 7 класу. Темі проекту відповідає тема базової навчальної програми «Будова та життєдіяльність рослин». Під час розробки проекту учні будуть займатися пошуковою діяльністю, збором і опрацюванням навчального матеріалу з даної проблематики. Проектна діяльність передбачатиме об’єднання учнів в групи, пари, а також самостійну роботу учнів. В ході проекту учні ознайомляться з будовою листків, їх різноманітністю та значенням у природі та житті людини. Предмет, навчальна тема

План вивчення теми (вставити файл)

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводимо опитування учнів у формі анкетування. Також використовую метод мозкової атаки в процесі обговорення основних запитань. Переглядаємо презентацію вчителя, що націлює учнів на виконання проекту та проводиться її обговорення. Застосовується таблиця «ЗХД». В процесі проекту ведуться консультації учнів, самостійна робота учнів оцінюється у формі самооцінювання і взаємооцінювання. Проводяться письмові огляди і звіти, ведуться журнали спостережень. Наприкінці роботи над проектом учні захищають проекти, презентують свої роботи, заносять дані до таблиці «ЗХД»

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Щоб з’ясувати навчальні потреби учнів користуємося схемою попереднього оцінювання «ЗХД» .В ході проектної діяльності учні займаються збором матеріалу, його обробкою. Учні спостерігають за різними видами рослин, звертаючи увагу, на різноманітність їх листків, їх будову, розміри, а також забарвлення. У ході спостереження учні роблять відповідні порівняння і висновки. Для з’ясування навчальних потреб учнів знання базуємо на елементарних відомостях про будову та різноманітність листків на основі спостережень і різноманітних експериментів. Саме вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. Крім того демонструю учням презентацію про авторське право. При вивченні теми учні використовують Інтернет для пошуку цікавої інформації, обміну інформацією, наданням коментарів, щоб ознайомитись із різноманітністю рослин та їх листків, щоб сформувати ширше уявлення про листки , як об’єкт дослідження. Опираючись на дані , які надає вчитель, учні самостійно створюють власний блог В ході проекту відбувається перевірка і оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, учні проходять тести. В ході вивчення теми здійснюється диференціація навчання , завдяки чому можна побачити рівень засвоєння знань з теми, формується і оцінюється самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується прогрес у навчанні. За допомогою фасилітації учні самі можуть самостійно визначити різні типи листків, чітко визначають їх будову, а відповідно їх класифікують.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Оніксімова

Фах, навчальний предмет

вчитель, біологія, хімія

Навчальний заклад

Шибенська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

село Шибена, Теофіпольський р-н, Хмельницька обл.

Контактні дані

+380982530111

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Шибенська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Креденцар Людмила Олександрівна