Портфоліо Кирпи Тетяни Олександрівни з теми "Біографія Т. Г. Шевченка"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік дітей
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Біографія Т. Г. Шевченка
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література
Вік дітей
9 клас,14 -15 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час роботи над проектом учні поглиблять знання про життєвий і творчий шлях Шевченка, усвідомлятьз Учні створять значення творчості поета.Учні створять мультимедійну презентацію для показу на уроках літератури , дадуть відповіді на дадуть відповіді на запитання, висунуті впродовж всієї роботи.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. Учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми самооцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами: вхідне тестування; формулююче оцінювання; таблиця ЗХД.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми План впровадження теми
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді блогу. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.
Тиждень 1. 1.Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. 2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі,пресі,тощо. 3. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.
2-й тиждень 1. Учні працюють з учительською презентацією. 2. Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації. 3. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням.
3-й тиждень 1. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. 2. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де відслідковується процес роботи над проектом.
критерії оцінювання публікації
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кирпа Тетяна Олександрівна
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Токівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Токівське, Апостолівський район,Дніпропетровська область
Контактні дані
tkirpa2015@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
16.03.2015-28.03.2015
Місце проведення тренінгу
Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4