Портфоліо Дейнеки Наталії з теми: "Бактерії: друзі чи вороги?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Організмовий рівень організації життя. Одноклітинні організми»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, інформатика, українська мова, історія, екологія

Вік учнів, клас

10 клас. 16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з біології для учнів 10 класу виконується під час вивчення теми «Організмовий рівень організації життя. Одноклітинні організми» Учні об’єднаються в групи, досліджуючи проблему «Бактерії: друзі чи вороги?» Вони здійснюють пошук в інтернеті, використовують словники, довідники, енциклопедії і результати своїх досліджень представляють у вигляді презентацій, блогів і вікі-статтей. Презентація результатів проектів відбувається на узагальнюючому уроці з теми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-таблицю та асоціативний кущ для того, щоб визначити навчальні потреби учнів та з’ясувати їх попередні знання з проблеми проекту. Впродовж роботи над проектом, для відслідковування прогресу в навчанні та оцінювання рівня мислення учнів, учитель веде журнал спостереження, надає консультації та використовує контрольні списки презентації і форму оцінювання вікі-статті. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД-таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою онлайн-опитувальника . Крім цього, в проекті відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів за допомогою форм з критеріями оцінювання. Наприкінці проекту відбувається його захист і рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель проводить батьківські збори, демонструючи батькам презентацію про переваги методу проектів для вирішення проблеми. Учні методом «Мозкового штурму» визначають можливі шляхи розв’язання проблеми. Учні об’єднуються самостійно у групи за інтересами. Перша група досліджуватиме питання: як розвивалася мікробіологія? По закінченню проекту складає вікі-статтю "Історичні нариси розвитку мікрообіології - відкриття бактерій" . Друга група відповідатиме на запитання: чи приносять бактерії користь людині? Результатом роботи цієї групи буде створення учнівської презентації. Третя група спробує довести, чи можна вважати бактерії малими винуватцями великого лиха? Група по цьому питанню веде учнівський блог. В ході виконання роботи над проектом учні користуються довідковою літературою та інтернет-ресурсами. Наприкінці проекту учні аналізують результати своїх досліджень, використовуючи форми з критеріями оцінювання і роблять висновки зі своїх тематичних питань. Учитель проводить перевірку знань учнів за допомогою онлайн-опитувальника. Презентація результатів досліджень відбувається на узагальнюючому уроці з теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Дейнека

Фах, навчальний предмет

Учитель біології та хімії

Навчальний заклад

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27

Місто\село, район, область

м.Суми, Сумська область

Контактні дані

natadeyneka1972@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013 – 25.08.2013

Місце проведення тренінгу

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27,м. Суми, Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна