Портфоліо Ваймана Володимира з теми "Всім знайомий незнайомець Трикутник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Всім знайомий незнайомець Трикутник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, історія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Трикутник… Ніби фігура знайома нам з дитинства, але способи його використання з давніх-давен до нашого часу невідомі. А чи замислювались ми, які таємниці він містить? Проект «Наш знайомий незнайомець Трикутник» створюється з метою розширити знання учнів про трикутник, про вчених, які внесли вклад в розвиток вчення про трикутник, про його роль і використання в оточуючому нас світі. Робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, формування навичок обробки та систематизації інформації, уміння створювати презентацію своєї роботи та доповідати перед аудиторією. Учні класу діляться на три групи. Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є презентація, яка відображає розвиток вчення про трикутник. Учні другої групи досліджують інформацію про різні види трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників, а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про трикутник. Учні третьої групи проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Де крім математики, зустрічається слово «Трикутник» ?». За результатами опитування діти шукають інформацію в Інтернеті щодо цих понять, тверджень та вчень. Хід та результати дослідження учні розміщують на власному блозі.

Публікація про метод проектів

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Вчительська презентація ідей проекту

Документ для фасилітації

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для оцінювання навчальних досягнень учнів під час проекту використовую тестування впродовж вивчення всієї теми для контролю над правильними знаннями учнів і чи правильно вони розуміють Основне запитання теми і інші важливі проблеми. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці ЗХД, асоціативного куща. В процесі роботи над презентацією учні створюють публікації та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчальння у правильному напрямку. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план своєї діяльності. На останньому занняті-захисті учні оцінюють як самі себе (самооцінювання з використанням Форми самооцінювання), так і вчитель, котрий керуються своєю Формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн опитувальник знань учнів. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання та презентують свої продукти.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове запитання.

Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання в групи, завдання для кожної групи та яким чином оцінюється результативність навчання.

Вчитель використовуючи Таблицю ЗХД і асоціативний кущ проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту.

Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів.

Під керівництвом вчителя і з допомогою документа для фасилітації (навчальний план проекту) учні вчаться розробляти презентації на основі шаблону створення учнівської презентації. Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження.

Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання.

Учні першої групи («Історики») досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про трикутник, оформлена у вигляді презентації.

Учні другої групи («Теоретики») досліджують інформацію про різні види трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників , а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про трикутник.

Учні третьої групи проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Де крім математики, зустрічається слово «Трикутник» ?». За результатами опитування діти шукають інформацію в Інтернеті щодо цих понять, тверджень та вчень. Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті «У світі трикутників».

Також учні під час роботи над проектом вчаться розв’язувати задачі, доводити теореми. Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести, самостійні роботи, опитувальники, експрес – контрольні.

Через Форму оцінювання бюлетеня (публікації), форму оцінювання презентації та Форму оцінювання вікі- сайту перевіряють та здійснюють моніторинг прогресу у ході роботи над проектом.

Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням презентувати свої учнівські презентації. Надати їм свої коментарі до їх записів. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель знову повертається до Таблиці ЗХД і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно з знанням предмету. Підводяться підсумки, визначається краща робота та виставляються оцінки.

Очікувані результати: • Розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок;

• Розвиток навичок креативного мислення;

• Вміння збирати, систематизувати і аналізувати отриману інформацію з різних джерел;

• Формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вайман Володимир Львович

Фах, навчальний предмет

Вчитель, математика

Навчальний заклад

КЗО ліцей природничо-наукового навчання

Місто\село, район, область

м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29 жовтня - 10 листопада 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Ліцей, м. Жовті Води

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна