Портфоліо "Великі реформатори Київської Русі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Великі реформатори Київської Русі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Навчальна тема

"Київська Русь наприкинці X - в першій половині XI століття"

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Тема «Київська Русь наприкінці X –в I половині XI століття», 7-А клас , під час вивчення теми учні встановлюють хронологічну послідовність подій, показують на карті територію Київської Русі за князювання Володимира та Ярослава; опановують роботу з історичними та Інтернет - джерелами; готують компютерні презентації «Київська Русь за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого». На початку роботи вчитель здійснює опитування учнів за темою «Ваш рівень володіння ПК». Клас поділяється на дві групи, кожній групі надається завдання за темою проекту, яке розкриватиме сутність проекту. Учні мають проаналізувати реформаторську діяльність київських князів , ознайомитись з біографією та діяльністю Володимира Великого і Ярослава Мудрого, скласти термінологічну сторінку з теми проекту, підібрати цитати і висловлювання, які характеризують діяльність великих київських князів. Кінцевим продуктом проекту має стати буклет, есе, стінгазета та презентація за темою проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні після вивчення теми аналізують зовнішню та внутрішню політику Володимира Великого та Ярослава Мудрого; пояснюють наслідки та причини запровадження християнства; складають історичні портрети великих київських князів; описують видатні пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва; встановлюють хронологічну послідовність подій порівнюють становище різних верств і груп давньоруського суспільства застосовують та пояснюють на прикладах поняття і терміни; визначають на карті територіальні зміни за часів правління Володимира та Ярослава; готують повідомлення і презентації. Учні мають опанувати формування навичок XXI століття, а саме: творчість та іноваційність; критичне мислення і вміння вирішувати проблеми; медіа грамотність; ІКТ – грамотність; життєві ті кар’єрні навички; гнучкість та пристосовуваність; ініціатива та спрямованість; соціальні навички та навички, пов’язані зі співіснуванням різних культур; продуктивність та вміння з’ясовувати та враховувати кількісні показники; лідерство та відповідальність.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж вивчення всієї теми, враховуючи усі етапи виконання проекту,з метою надання допомоги учням у розвитку навичок критичного та історичного мислення, навичок XXI століття, при розробці змісту учнівських проектів, та здійснювання самооцінювання власної навчальної діяльності. З метою оцінювання навчальних потреб учнів та їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення. ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і докладного їх обговорення на індивідуальних і групових консультаціях, під час розгляду учнівської презентації та заповнення таблиць. Учні на всіх етапах проекту заповнюють листки самоконтролю. Оцінювання проводиться вчителем на основі спостережень та перегляду продукту діяльності учнів, кожен тиждень проводяться консультаційні часи, за участю окремих груп учнів. В процесі виконання проекту учні використовують листи самоконтролю(1)Самоконтроль 1 та форму оцінювання проекту , яка допомагає регулярно оцінювати рівень своїх знань та навичок в ході проекту. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням усіх форм роботи(2)Листи самоконтролю 2. Серед яких учнівський буклет (3) Буклет 3, стінгазета(4) Стінгазета 4, презентація(5)Презентація 5,есе(6)Есе 6.

Діяльність учнів і вчителя

На першому тижні вчитель демонструє вхідну презентацію(5)Великі реформатори Київської Русі, як приклад роботи над темою, це дає змогу виявити навчальні потребі учнів. Також учні починають заповнювати таблицю «Знаю-Хочу вивичити-вивчив»(7)Знаю - Хочу вивчити - Вивчив 7. Після цього учні самостійно поділяються на 2 групи:» Володимировичи», та «Ярославовичи». Учасники проекту одержують інформацію про роль учня на різних етапах роботи проекту та систему оцінки проекту(8)Роль учнів у проектній діяльності 8, план виконання оцінної роботи та визначають роботу кінцевого проекту (буклет, стінгазета, презентація), обговорюють з різними фахівцями хід виконання проекту. На другому тижні кожна з груп здійснює пошук в Інтернеті інформації, оформлюють та допрацьовують проект( учнівська презентація (9)Володимир Великий, Ярослав Мудрий буклети, газету), готуючи кінцевий продукт проекту до захисту. Відбувається захист проекту та обговорення його результатів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Нікітська Лариса Антонівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист; історія.

Навчальний заклад

Харцизький навчально-виховний комплекс "Інтелект" № 25

Місто\село, район, область

м.Харцизьк, Донецька область

Контактні дані

larisanik1025@gmail.com

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ