Портфолио проекту "Кисень-речовина, навколо якої обертається земна хімія"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Кисень-речовина, навколо якої обертається земна хімія"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія.Інформатика

Навчальні цілі

Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості знань про Оксиген – як хімічний елемент та кисень – просту речовину, умінь характеризувати фізичні та хімічні властивості кисню. Під час роботи в проекті учасники формулюють гіпотези та досліджують обрану тему; метою дослідження є навчитися відбирати необхідну інформацію,аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися аналізувати та узагальнювати отримані результати.

Серед очікуваних результатів – формування у дітей уміння висувати і формулювати гіпотези. Оцінювати певні явища, відстоювати власну думку, під час створення презентації формуються вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень. Добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки.

Розвиток навичок ХХІ століття : навчити школярів приймати рішення, використовувати інформаційні та комунікативні технології, критично мислити, розв’язувати конфлікти, користуватися Інтернет ресурсами.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу. Основні види діяльності : групова, у парах, індивідуальна. Взявши на себе роль вчених-дослідників кожна з 4 малих груп учнів обирає тему,що представляє для них інтерес. Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного часу. Використовуючи зібрану інформацію учні складають перелік фізичних та хімічних властивостей простої речовини кисню, з’ясовують історію відкриття кисню, знайомляться із застосування кисню в побуті та промисловості, виявляючи при цьому зв'язок між властивостями кисню та його застосуванням, виявляють біологічну роль кисню. Результат своїх досліджень учні представляють у вигляді ресурсу презентації,буклету.

Повний План вивчення теми

План вивчення [1]

План впровадження [2]

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж вивчення всієї теми, враховуючи всі етапи виконання проекту, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки,щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях,після презентації учителем ідей проекту[3], учні заповнюють схему З-Х-Д [4].В процесі роботи над проектом вчитель регулярно оцінює діяльність учнів[5], і разі необхідності корегує їх роботу. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. В процесі виконання проекту учні орієнтуються на форму оцінювання учнівської роботи[6], за якою вчитель буде оцінювати їхні досягнення. Остаточна оцінка школярам виставляється з врахуванням оцінки за презентацію і учнівських письмових відповідей.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя:

Починаючи роботу над проектом, треба сформулювати ключове та тематичне питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є отримання дозволу батьків на використання учнями Інтернету[7]. Вчитель розповідає про метод проектів[8], знайомить учнів з особливостями оформлення презентацій[9], які є результатом їх праці. Упродовж проекту вчитель не одноразово нагадує учням правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером та комп'ютерному кабінеті[10], спостерігає за роботою груп учнів, контролює їх та консультує, у разі необхідності коректує роботу, проводить аналіз результатів інтернет-опитування[11]. Наприкінці проекту вчитель залучає учнів до оцінювання та оцінює роботи.

Діяльність учнів:

На першому етапі учні ознайомлюються з темою, заповнюють схему З-Х-Д, обговорюють питання,консультуються із учителем.

На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його,планують свою роботу, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет[12], переглядають друковані матеріали,за необхідності проводять досліди. Для того, що перевірити свої знання здобуті до цього часу, учні проходять інтернет-опитування[13].

На третьому етапі відібраний матеріал узагальнюють та створюють мультимедійну презентацію[14].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Ріпна

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії та біології

Навчальний заклад

Біловодська гімназія

Місто\село, район, область

Біловодський район

Луганська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.09.12.- 30.09.12

Місце проведення тренінгу

Біловодська гімназія

Тренери

Липова Наталія Степанівна