Навчальний проект Економіка й казка
Зміст
- 1 Автор проекта
- 2 Предмет, класс
- 3 Краткая аннотация проекта
- 4 Вопросы, направляющие проект
- 5 План проведения проекта
- 6 Публикация учителя
- 7 Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся
- 8 Пример продукта проектной деятельности учащихся
- 9 Материалы по формирующему и итоговому оцениванию
- 10 Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности
- 11 Полезные ресурсы
- 12 Проекты с аналогичной тематикой
- 13 Другие документы
Автор проекта
Селютіна Л.М. завідуюча я/с №57 м.Горлівка, Клімова Л.М. завідуюча д/с №64 м.Горлівка ,Грищук С.В. завідуюча д/с №18 Олександрівський р-н,с.Спасько-Михайлівка.
Предмет, класс
Вихователі та вихованці старшої групи.
Краткая аннотация проекта
Одне з головних завдань дошкільної освіти -виховання життєвої компетентності дитини як майбутнього громадянина України.Тільки на перший погляд слова"економіка"і "дошкільник"здаються несумісними.Але вже з пьяти-шести років украй важливо встановити між ними звьязок,тобто допомогти малюкові з безтурботного споживача поступово перетворитися на споживача творчого,а пізніше-стати творцем предметів споживання.У мінливих умовах сучасного й родинного життя дуже важливо починати економічну освіту дитири з дошкільного віку.
Вопросы, направляющие проект
Основополагающий вопрос
Що б ти зробив,щоб бути багатим?
Проблемные вопросы
"Яке значення мають в вашому житті гроші?" "Чи можу я перелічити матеріальні і духовні цінності, яких я позбавлений через брак коштів?" "Чи треба економити воду,електрику,газ?"
Учебные вопросы
Що таке економіка? Як знайомляться діти з економікою через народну творчість? Як економічні знання впливають на дбайливе ставлення до природних ресурсів ( газ, вода, електроенергія )? Як зможе дитина застосувати набуті знання в реальному житті?
План проведения проекта
Визначення мети та завдання проекту. Ознайомити батьків з проектом ,залучитися їх підтримкою. Ознайомлення з методичною літературою. Складання перспективного плану. Розробка конспектів занять. Підбірка матеріала для проведення проекту:дидактичні ігри, вправи, проблемні ситуації,питання,творчі завдання, казки, прислівья. Підсумок. Проведення розваги за мотивами казки.
== Визитная карточка проекта
ШАНОВНІ БАТЬКИ! ЗАПРОШУЄМО ВАС ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ "ЕКОНОМІКА Й КАЗКА". ДОПОМОЖЕМО ПОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ СІМЕЙНОЮ ЕКОНОМІКОЮ, ОДЕРЖАТИ УЯВЛЕННЯ ПРО РОЗМАЇТТЯ ТА ОБМЕЖЕННІСТЬ ПРИРОДНИХ РЕСУРСОВ, ЗРОЗУМІТИ, ЗВІДКИ І ЯК З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ПРОДЖУКТ, ЩО ТАКЕ ПОСЛУГИ, ЕКОНОМІЧНІ РЕСУРСИ. ПІЗНАВАТИ Ш ЗАСТОСОСУВАТИ ВСЕ В БЛИЗЬКОМУ ОТОЧЕННІ (УДОМА АБО В Д/С)є ДИТИНА ВИРОСТЕ ОЩАДЛИВОЮ ТА ПРАЦЕЛЮБНОЮ.
Публикация учителя
Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся
Пример продукта проектной деятельности учащихся
Материалы по формирующему и итоговому оцениванию
Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности
ДИДАКТИЧНІ ІГРИ,ІГРОВІ ВПРАВИ,ІГРИ-ЗАНЯТТЯ 1 Гра"Хто ким працює." Мета.На прикладі казкових героїв закріпити й розширити уявлення про професії.Виховувати бажання пізнавати різноманітний світ професій,пошану до людини-трудівника. Матеріал.Лялька-Загадонька,малюнки із зображенням людей різних професій та казкових героїв. Зміст.Входить Гномик-Економік із дівчинкою Загадонькою.Гномік показує дітям малюнки , на яких зображено людей різних професій.Діти називають професії батьків, своїх близьких,знайомих.Дівчинка-Загадонька, діставши зі скриньки картинки із зображеннями казкових героїв, просить відгадати їхні професії.
Потім Гномик-Економик і дівчинка Загадонька роздають дівчаткам малюнки із зображенням казкових персонажів,а хлопчикам- із зобраеннями людей різних професій.За сигналом дзвіночка дівчатка й хлопчики починають шукати свою пару і по двоє сідають за столи,а потім по черзі пояснюють свій вибір. 2 Гра"Хто як працює"
Мета.Розширити уявлення про те , що в казці герої по-різному здобувають багатство:одні трудяться, а інші прагнуть непорядними справами отримати великі гроші.Виховувати повагу та прихильність до добрих і працелюбних героїв казок. Матеріал.Драбинка, що складається з пьяти сходинок;казкові герої:Попелюшка,Буратіно,Кріт,Кіт у чоботях,Мауглі,Котигорошко,Кривенька Качечка,Золота Рибка та інші;Гномик-Економик;зоображення сонечка і хмаринки. Зміст.Зьявляється Гномик-Економік із чорною скринькою,сонечком і хмаринкою. Він просить допомогти розібратися, яких же казкових героїв більше-працелюбних чи ледачих? Із цією метою він пропонуєкожній дитині дістати з чорної скриньки малюнок із зоображенням казкового героя.Потім знайомить малюків із правилами гри:"Якщо в моїй руці зьяветься сонечко,усіх працелюбних героїв потрібно розмістити на горішній сходинці.А як тільки сонечко зміниться хмаринкою , до гри долучаються,у яких на малюнках зображені ледачі герої.Їх потрібно розташувати на долішній сходинці".Малята доводять правильність свого вибору. Після закінчення гри можна влаштувати дискусію про те, чи можна допомогти ледачим героям казок стати працелюбними і як це зробити.
3.ГРА "ПОСЛУГИ І ТОВАРИ"
Мета.Закріпити відомості про те , що таке послуги й товари,показати,що вони зустрічаються не тільки в реальному житті,але й у казках.Виховувати пошану до будь-якої праці. Матеріал.Предметні,сюжетнікартинки із зображенням праці-виготовлення товарів чи надання послуг-у казках:Червона Шапочка несе кошик із пиріжками,художник Тюбик малює картини,Кнопочка варить варення,лікар Айболит лікує,дідусь ловить неводом рибу,Гвинтик і Шпунтик ремонтують машину,листоноша Пєчкін розносить листи й т.д.;таблиці"Товари","Послуги".
Зміст.Чути голос Гномика-Економіка:"Малята я вирішив пекти пиріжки та продавати їх лісовим жителям.Як ви вважаєте,я виробляю товар чи надаю послугу?"Гном зьявляється перед дітьми з пиріжками.Вихователь і діти уточнюють,що таке товари і що таке послуги.Малята кажуть,люди яких професій виробляють товари,а які надають послуги.Гномик-Економік розташовує дві таблиці"Товари" і "Послуги".Діти прикріплюють до таблиці відповідні малюнки,пояснюючи свої дії.В кінці гри дітям читають улюблену казку та проводять бесіду за темою гри.