Користувач:Tbarannikova

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


=Назва проекту Ферум. Залізо.

=Назва проекту Ферум.Залізо.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - хімія. Другорядні: фізика, біологія, географія,інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Прості речовини метали й неметали.Ферум.Залізо.

Вік учнів, клас

12-13 років,7 клас

Стислий опис проекту

Пропонований проект може бути реалізований в рамках вивчення хімії в сьомому класі. У проекті розглядається конкретно тема «Ферум. Залізо», яка є частиною загальної великої теми «Метали й неметали» в рамках курсу хімії. Дослідницький проект сприяє розвитку критичного мислення, самоосвітньої діяльності, уміння використовувати самооцінку своєї діяльності на уроці аналізувати,узагальнювати та оцінювати інформацію на рівні своєї вікової категорії. Буклет учителя "метод проектів" [[1]]

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [[2]] План впровадження теми [[3]]

Навчальні цілі

-Учні будуть вміти складати формули оксидів; -учні вмітимуть складати рівняння хімічних реакцій, які ілюструють хімічні властивості заліза та способи його добування; - учні розрізняють типии реакцій; -усвідомлюють значення заліза для живих організмів; в науці та техніці; -проводять причинно –наслідкові звязки між властивостями заліза та галузями його застосування.

Навички 21 сторіччя: - У учнів будуть розвиті навичкі критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комунікативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички -Буде розвита інформаційна грамотність IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій), коли учні будуть оформлювати кінцевий продукт. -Учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та самоспрямованісті. -Отримають навички ліідерства та відповідальністі при роботі в групах.

Опис оцінювання

Оцінювання діяльності відбувається за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями . На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування учнів на виявлення рівня володіння початковими знаннями учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитися оцінювання . В ході роботи учні заповнюють таблицю самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід. Ще ефективно провести опитування батьків.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку проекту учні заповнюють З-Х-Д - таблицю [[4]],проходять тест [[5]] отримають завдання, вживаються в проект.Учні за бажанням обєднуються по групам: Істориків (Працюють над історією відкриття заліза), Хіміків-технологів(розглядають питання про добування заліза із руд) Фізиків(вивчають фізичні властивості заліза) Хіміків(вивчають хімічні властивості заліза) Біологів(оцінюють фізіологічну роль заліза для живих організмів) Сучасників (Працюють над впровадженням та реалізацієй теми в сучасному світі).В середені групи розподіляються на Дослідників (Збирають теоретичний матеріал), Аналітиків (Розподіляють матеріал за підрозділами). В процесі роботи над проектом учні створюють опорний конспект, ознайомлюються з додатковими матеріалами [[6]] , [[7]] .Створюють презентації.Оформлюють проект, готуються до захисту робіт. Наприкінці роботи учні презентують виконану роботу , проводять захист проекту, презентують результати(учнівська презентація [[8]] ), обговорюють висновки, виконують рефлексію. оцінюють роботу в групах (бланк самооцінки [[9]] ), заповнюють журнал самооцінки учнівських робіт [[10]] .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Баранникова Тетяна Митрофанівна

Фах, навчальний предмет

учитель хімії

Навчальний заклад

торезька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

Місто\село, район, область

місто Торез Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06-15.06.2012

Місце проведення тренінгу

м.Торез

Тренери

Лобадюк Валерія Валеріївна