Педрада.Модуль 6. Тренінг Чернівці,18-23 серпня 2012 року

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:01, 21 серпня 2012, створена Olgamarch2311 (обговореннявнесок) (2 група)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

1 група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Учні мають доступ до небажаної інформації,яка негативно впливає на психіку дитини. Необхідно регулярно здійснювати контроль з боку батьків за доступом до інтернету, обмежити доступ до окремих сайтів. Доцільно проводити бесіди про використання інтернету.

2 група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Оскільки знайомство з компютером та Інтернетом відбувається в ранньому віці, першими учителями мають бути батьки. Необхідно захистити дітей від потенційно шкідливої інформації, отримання особистої інформації обманним шляхом для шахрайства, вірусних атак, тощо. Для безпечної роботи в Інтернеті слід встановити ліцензійні Антивірусні програми, "фільтри" для блокування небажаної інформації. В навчальному закладі повинен працювати сервер безпечного інтернету, який блокує доступ до небезпечних сайтів. Вчити дітей в навчальному закладі повинні вчителі, ІТ-фахівці та юристи. Необхідно, щоб в закладі працював сервер безпечного інтернету, який блокує доступ до небезпечних сайтів. Встановити ліміт часу для учнів роботи в Інтернеті. Необхідно проводити освітню роботу в навчальних закладах і з батьками, організовуючи зустрічі-консультаціїї з фахівцями.

3 група

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити? Варто, оскільки оцінювання: - передбачає пояснення правил безпечного користування Інтернетом; - привертає увагу учнів до проблеми безпеки; - формує культуру користувача; - убезпечує від негативних наслідків ( вплив, пропаганда, знайомства, фото- і відеоматеріали тощо). Можна оцінювати у такий спосіб - вербально - заохочувати (додатковими балами або бонусами)