Шаблони користувачів

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:48, 25 вересня 2017, створена Oksanaartymych (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Постарайтеся вселити маляті любов і інтерес до домашніх справ і особливо до шкільного...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Постарайтеся вселити маляті любов і інтерес до домашніх справ і особливо до шкільного життя, щоб він мріяв про вступі до першого класу. При цьому дуже важливо зуміти пояснити дитині, що збирати портфель - одна з основних його обов`язків, з якої тільки він і може впоратися. Перетворіть нудну процедуру в захоплюючу гру, і тоді малюк буде сам із задоволенням збирати шкільні речі і акуратно складати їх в портфель. Запасіться терпінням. Звичайно, ви зможете зробити все краще, ніж ваша дитина, проте це не означає, що варто відбирати у нього портфель і складати речі самостійно. Так ви тільки привчите школяра до думки, що батьки будуть робити все замість нього, і надалі прищепити дитині самостійність стане важче. Ні в якому разі не сваріть малюка, якщо він робить щось не так. Краще м`яко поправте його, чи не дорікаючи і ні в якому разі не кваплячи. Згодом він навчиться збирати портфель швидко і правильно, нічого не забуваючи і не гублячи.

Привчіть школяра збирати портфель не утром, а ввечері. В іншому випадку він буде робити все в поспіху і напевно зламає або забуде ту чи іншу річ. Поясніть, що якщо збирати портфель з вечора, вранці не доведеться вставати на 15 хвилин раніше. Коли малюк почне робити все вчасно, обов`язково похваліть його. Більш того, ви можете навіть вручити жартівливу медаль «за складання речей в портфель» і солодку нагороду.

Зверніть увагу на те, як організовано робоче місце школяра. Якщо все підручники й зошити розставлені і розкладені на полицях, олівці, ручки та інші канцелярські приналежності зібрані в ящику і т.п., дитині буде набагато легше швидко знаходити потрібні речі і складати їх в портфель. В цьому випадку процес не буде займати занадто багато часу і необхідність щовечора збирати шкільні зошити, підручники і ін. Не буде викликати негативних емоцій. Крім того, в цьому випадку звиклому до порядку дитині буде легше орієнтуватися в своїй шкільній сумці, а це важливо.