Чорнобривціів насіяла мати...

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:30, 17 серпня 2012, створена Філатова Олена (обговореннявнесок) (Навчальний заклад)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Чорнобривців насіяла мати у моїм світанковім краю...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Історія, математика, українська література.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема: "Однорічна квітково-декоративна рослина: чорнобривці".

Вік учнів, клас

7клас, 13, 14 років.

Стислий опис

Проект з природознавства реалізовується в 7 класі за темою: «Однорічна квітково-декоративна рослина: чорнобривці». Учні вивчають особливості вирощування чорнобривців, визначають позитивний і негативний вплив природних умов на рослину. Продукти діяльності учнів в проекті: створення схеми і мультимедійної презентації щодо умов вирощування квітки.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Вивчити особливості вирощування чорнобривців, створити схему вирощування, створити інформаційну добірку матеріалів про квітку. Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання методом мозкової атаки, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують таблицю ЗХД, яка допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та оформлення результатів своєї роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щомісяця на основі спостережень та перегляду журналів спостережень учнів. Учням пропонується використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель отримує дозвіл батьків на роботу учнів з Інтернетом; знайомить учнів з методом проектів; аналізує данні моніторингу рівень навчальних досягнень з попередніх тем.

І – ІІ місяці. вчитель демонструє презентацію ідей майбутнього проекту, ознайомлює з основними його цілями, завданнями, залучає учнів та /або батьків до обговорення очікуваних результатів від навчальної теми та ознайомлення їх з кінцевими термінами створення результатів проектів. Потім проводе роботу з таблицею ЗХД і мозкову атаку, засобами яких виявляє опорні знання учнів про рослину. На другому тижні першого місяця проводяться екскурсії з метою спостереження за формуванням насінням, збирання насіння квітів, результати фіксуються в журналі спостережень. Вчитель організовує роботу учнів з таблицею ЗХД та надає поради, які сприятимуть корекції, знань, розумінню та навчанню учнів.

ІІІ-ІVмісяці. Учні проводять сортування насіння. Підбирають спеціальний посуд для зберігання. Щотижня учні займаються сортооновленням насіння. Останнього тижня місяця учні записують результати роботи до журналу спостережень. Вчитель організовує роботу учнів з таблицею ЗХД та надає поради, які сприятимуть корекції, знань, розумінню та навчанню учнів.

V- VІ місяці. На цьому етапі вчитель рекомендує учням каталог сайтів, попередньо переглянутих та оцінених за формою оцінки сайтів. Пропонує школярам оцінити ресурси за формою оцінки сайтів (для учнів), також пропонує ресурси, де учні зможуть переглянути роботи за подібною проблемою своїх однолітків та при можливості поспілкуватися з ними з приводу обміну інформацією. На цьому етапі учні визначають джерела інформації про квіткову рослину - чорнобривці, обговорюють альтернативи, обирають оптимальний варіант. Учні заготовляють і прогрівають ґрунті для посадки. Останнього тижня місяця учні записують результати роботи до журналу спостережень. Вчитель організовує роботу учнів з таблицею ЗХД та надає поради, які сприятимуть корекції, знань, розумінню та навчанню учнів.

VІІ - VІІІ місяці. Учні продовжують дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з зазначеної теми. Проводяться консультації з окремими учнями для відповідей на їх запитання, пояснюється, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення. Учні висаджують насіння чорнобривців у тару з ґрунтом. Організовується догляд за паростками (полив внесення добрив). Останнього тижня місяця учні записують результати роботи до журналу спостережень. Вчитель організовує роботу учнів з таблицею ЗХД та надає поради, які сприятимуть корекції, знань, розумінню та навчанню учнів.

ІХ місяць. Заключна частина дослідження включає : аналіз даних з журналу спостережень і створення схеми вирощування чорнобривців. Учні створюють мультимедійну презентацію про особливості вирощування квітки. На останньому тижні проводиться презентація (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проектів. Результати своїх досліджень учасники презентують за вибором групи учням паралельних класів, батькам, педагогам школи. Учні дають відповіді на питання таблиці ЗХД. Учитель організовує обговорення результатів проекту з метою мотивації учнів до наступної проектної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

[Філатова Олена Валилівна]

Фах, навчальний предмет

Олігофренопедагог. Природознавство.

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

місто Костянтинівка

Контактні дані

tltnafilatova007@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери