Відмінності між версіями «Учнівська вікі - стаття "Декоративно - ужиткове мистецтво як феномен творчості народу"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 44: Рядок 44:
 
*декоративний розпис тощо.
 
*декоративний розпис тощо.
 
Художньо-побутові вироби, які виготовляються вручну в наш час набули значного розвитку в усіх областях України.  Кожен вид декоративно-ужиткового мистецтва тісно пов'язаний з історією, національними традиціями регіонів і свідчить про мистецьку обдарованість народних майстрів.
 
Художньо-побутові вироби, які виготовляються вручну в наш час набули значного розвитку в усіх областях України.  Кожен вид декоративно-ужиткового мистецтва тісно пов'язаний з історією, національними традиціями регіонів і свідчить про мистецьку обдарованість народних майстрів.
 +
[[Файл:02fgf.jpg]]
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 15:49, 11 вересня 2013



Назва проекту

"Декоративно - ужиткове мистецтво як феномен творчості народу"

Автори проекту

ІІІ група 9 класу

Тема дослідження

Унікальність декоративно - ужиткового мистецтва

Проблема дослідження

Яка роль декоративно – ужиткового мистецтва в житті людини?

Гіпотеза дослідження

Декоративно-ужиткове мистецтво має свій особливий художній сенс та свою декоративну образність та безпосередній зв'язок з побутовими потребами людей

Мета дослідження

Визначення ролі декоративно-ужиткового мистецтва в житті людини

Результати дослідження

Декоративно-ужиткове мистецтво має свій особливий художній сенс та свою декоративну образність та безпосередній зв'язок з побутовими потребами людей. Людина упродовж життя займається різноманітними справами: домашній побут, широке коло суспільних, трудових, культових функцій, спортивних, мистецьких занять, та безліч інших. Тому існують велика кількість різних побутових предметів, речей, що допомагають виконувати людині свої функції. Багато з них мають відношення до сфери декоративно-ужиткового мистецтва. Виготовляють їх з різноманітних матеріалів (традиційно з дерева, глини, тканин, скла, металу), тому класифікують твори декоративно-ужиткового мистецтва в основному за матеріалом і технологією виготовлення:

  1. художні тканини (килими, вибійка, батик, художнє в’язання, мереживо);
  2. художня кераміка (майоліка, фаянс, фарфор, кам’яна маса, шамот);
  3. художнє скло;
  4. меблі;
  5. одяг;
  6. ювелірні вироби;
  7. художній метал;
  8. художня обробка дерева (різьбярство, столярство, бондарство;
  9. художня обробка шкіри;
  10. народне малювання;
  11. народна іграшка.

З давніх-давен людина в створених виробах задовольняє не тільки свої щоденні утилітарні потреби, але й одночасно й свої естетичні потреби, намагаючись прикрасити предмет, яким вона користується. Поява орнаментованих предметів в первісному мистецтві пов’язана з трудовою діяльністю та обрядом. Як вид художньої творчості декоративно-ужиткове мистецтво остаточно складається під час виділення ремесла в самостійну галузь виробництва. До промислового перевороту всі вироби виконувалися вручну майстром та його підмайстрами – ковалями, гончарями, швачками… В Україні сформувалося багато видів народного мистецтва:

  • художня обробка дерева, каміння, металу;
  • гончарство;
  • художня вишивка;
  • ткацтво і килимарство;
  • декоративний розпис тощо.

Художньо-побутові вироби, які виготовляються вручну в наш час набули значного розвитку в усіх областях України. Кожен вид декоративно-ужиткового мистецтва тісно пов'язаний з історією, національними традиціями регіонів і свідчить про мистецьку обдарованість народних майстрів. 02fgf.jpg

Висновки

Корисні ресурси