Учнівська вікі-сторінка на тему "Природні зони"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:29, 9 жовтня 2012, створена Serba Pavlo (обговореннявнесок) (Висновки)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Природна зона тайги

Автори проекту

Учні 7 класу

Тема дослідження

Природна зона тайги

Проблема дослідження

З'ясуйте умови формування природної зони. На які типи поділяється тайга? Визначте особливості рослинного світу тайги. Охарактеризуйте тваринний світ.

Гіпотеза дослідження

Тайга - одна з найбільш екологічно уразливих біогеоценозів

Мета дослідження

З'ясувати умови формування природної зони На які типи поділяється тайга? Визначити особливості рослинного світу тайги Охарактеризувати тваринний світ. Визначити екологічні проблеми зони.

Результати дослідження

Тайга – природна зона шириною до 1500 км у північній частині помірного географічного поясу в межах материків Євразії та Північної Америки. Переважають біогеоценози хвойних лісів

Біогеоценози тайги сформувалися в умовах прохолодного клімату (в середньому, між липневими ізотермами +14°С і +18°С), короткого літа, довгої часто холодної зими, надмірного атмосферного й ґрунтового зволоження, стійкого снігового покриву, подекуди – на багаторічній мерзлоті.

Ширина тайгової зони в Євразії збільшується від Атлантичного до Тихого океану. Це, очевидно, пов’язано як із зростанням континентальності клімату й тривалості зими в цьому напрямі, так і з історією формування тайгової рослинності (тайга сформувалась як висотний пояс у межах Берингії – суходолу, що колись сполучав Азію та Північну Америку).

Висновки

Кліматичні умови в межах зони тайги неоднорідні, що зумовлює відмінності її рослинності і тваринного світу Із півночі на південь зони температура повітря поступово зростає, тому в її межах виділяють підзони: північну, середню, південну Із заходу на схід зони тайги змінюється континентальність клімату, що зумовлює виділення таких секторів:

Деревний ярус лісів утворюють, здебільшого, представники чотирьох родів хвойних рослин: ялина, сосна, ялиця, модрина

У порівнянні з тундрою і лісотундрою, тваринний світ тайги більш багатий за видовим складом. Це зумовлено багатоярусністю лісу, більшою кількість екологічних ніш, багатшою і різноманітнішою кормовою базою. Але порівняно з широколистими лісами фауна тайги бідніша

Корисні ресурси