Учнівська вікі-сторінка "ЖАРКОМ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:00, 13 червня 2013, створена Elina (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Комп'ютерний жаргон

Тема дослідження

Інформаційна культура

Проблема дослідження

Часто в деяких місцях, наприклад, в інтернет-кафе, зовсім важко зрозуміти мову комп'ютерних фанатів, особливо, коли це вкрай необхідно. Що робити в такому випадку?! Створюємо словничок для вивчення мови у її неформальному виявленні….

Гіпотеза дослідження

Діяльність учнів

1 етап – збір якомога більше інформації про комп'ютерний жаргон та матеріалу дослідження походження.

2 етап – проведення он-лайн опитування для виявлення причин уживання комп'ютерного жаргону.

3 етап – використовуючи виявлені закономірності, учні створюють власні варіанти комп'ютерного сленгу, супроводжуючи його малюнками, гумористичними текстами у вигляді словничка.

4 етап – за результатами роботи над проектом створюється сайт із використанням технології WIKI-WIKI та словничок вживання компютерних жаргонів.

Результати дослідження

З метою з’ясування ролі комп'ютерного жаргону було проведене соціологічне опитування у підлітковому середовищі 8-9 класі. Пропонувались наступні запитання: Чи вживаєте Ви у своєму мовленні жаргонні слова? Якщо так, то що саме спричиняє їх вживання? Вкажіть жаргонні слова та вирази, які Ви вживаєте найчастіше. Поясніть їх. За відповідями на це питання було складено словник. Результати опитування були наступними: Із вісімдесяти опитуваних досить часто у своєму мовленні вживають жаргонні слова 30%, инколи – 60%, ніколи – 10%. Отже, переважна частина респондентів вживає жаргонні слова та вирази лише інколи. Як зазначили респонденти, вживання жаргонних слів спричиняють наступні фактори: вплив оточення і друзів – 43% опитуваних; звичка – 60% респондентів; прагнення не вирізнятися серед інших – 75%; недостатнім свій літературний словниковий запас – 20% опитуваних; бажання бути сучасним – 57% опитуваних. Комп'ютерний жаргони, які вживають підлітки, є досить різноманітними і відмінними у різних групах людей. Наприклад, лексему «розуміти» в одній компанії звикли замінювати словом шарити, а в іншій – розчехлятися. Так само існують певні слова та вирази, які притаманні саме певній групі підлітків. Наприклад, для вираження подиву одні використовують слова «я в шокє», для інших більш характерними є слова «я холодний», _«я в трансі», «ти шо гоніш?» і навіть «хай мене покрасять». Така різноманітність викликана насамперед тим, що підлітки прагнуть вирізнятися не лише як окрема суспільна група, але і як особистості, у даному випадку це відбувається з допомогою мовно-виражальних засобів. Через це багато підлітків намагаються ще більше урізноманітнити своє мовлення власними новотворами.

Висновки

Корисні ресурси