Учнівська вікі-стаття "Які типи Інтернет-залежностей можна виділити?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:52, 22 жовтня 2012, створена Pashko Ylia (обговореннявнесок) (Висновки)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Залежність від Інтернету - міф чи реальність? Images1971.jpeg

Автори проекту

Учні 10-А класу: Іванов Сергій, Гордієнко Катерина, Сидоренко Ігор, Кваша Оксана

Тема дослідження

Чому Інтернет такий привабливий?

Проблема дослідження

Багато людей почали використовувати всесвітню мережу не тільки для роботи чи пошуку інформації, а як засіб життя.

Гіпотеза дослідження

Всесвітня мережа Інтернет у використанні складна, незручна, потрібна дуже вузькому колу людей. Це дорогий спосіб спілкування, спектр її використання вузький.

Мета дослідження

Мета дослідження

Виявити позитивні форми використання Інтернету в нашому житті:

Веб-форуми
Блоги
Освітні проекти
Інтернет-магазини
Електронна пошта та списки розсилки
Групи новин (в основному, Usenet)
Файлообмінні мережі
Електронні платіжні системи
Інтернет-радіо та Інтернет-телебачення
IP-телефонія

Результати дослідження

Висновки

Інтернет надає позитивний вплив на розвиток людини. Завдяки "інформаційної павутині" учні відкривають для себе новий світ, отримують величезну кількість інформації, знайомляться і спілкуються, займаються творчістю

Однією з переваг Інтернету є корисність. Обсяг інформації набагато більший. Проте з розширенням глобальної комп’ютерної мережі кількості доступної інформації й послуг виникає проблема перевірки та достовірності. Важливе значення для людей має й електронна пошта (е-maіl), як перший із сервісів Інтернет, найпоширеніший і ефективний з них. Електронна пошта - типовий сервіс відкладеного читання (off-lіne).
Проте не слід забувати, що в Інтернеті є, звичайно ж, і своя небезпека. Сьогодні немає засобів впізнання особи, з якою спілкуєшся, тому важко перевірити інформацію щодо співрозмовника. Є дуже багато випадків, коли себе видають за інших, приписуючи собі гарну зовнішність, риси характеру, захоплення тощо. Подумайте чи хотіли б спілкуватися з нещирою людиною?
Отже, Інтернет займає велику частку вільного часу сучасної молоді. Згідно Державного комітету статистики України кожен п’ятнадцятий українець використовує Інтернет ресурси. Це дає великі можливості для розширення світогляду людини, але замість цього ми просто спілкуємось з великим колом друзів у соціальних сітках про буденні справи. То чому ж не поєднати корисне з приємним. Сучасні школярі, використовуючи можливості Інтернету, можуть обмінюватись досвідом, навчанням та здобутою інформацією зі своїми друзями, створювати різноманітні наукові товариства, сайти. Знаючи іноземну мову і маючи закордонних друзів по інтересам, можна створити електронну бібліотеку з доступною інформацією про міжнародні конференції або з темами, які там обговорювались.

Корисні ресурси

Список джерел [1]