Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття "Поет із сумських степів Олександр Олесь"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Висновки)
(Висновки)
Рядок 36: Рядок 36:
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
Дослідивши та проаналізувавши життєвий шлях поета дійшли висновку, що Олександр Олесь - поет
+
Дослідивши та проаналізувавши життєвий шлях поета дійшли висновку, що Олександр Олесь - поет, наш земляк, представник Сумщини.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Версія за 10:24, 30 серпня 2013



Назва проекту

"Поет із сумських степів Олександр Олесь"

Автори проекту

І група учнів

Тема дослідження

Життєвий шлях письменника Олександра Олеся

Проблема дослідження

Як Олександр Олесь пов'язаний із Сумщиною?

Гіпотеза дослідження

Олександр Олесь - відомий український поет, наш земляк

Мета дослідження

Дослідити та проаналізувати життєву стежину поета-земляка

Результати дослідження

Олесь Олександр.jpg

Народився О. Олесь (справжнє ім'я і прізвище Олександр Іванович Кандиба) 4 грудня 1878 року в селі Верхосуллі поблизу Білопілля на Сумщині. Тут минало й дитинство майбутнього поета. П'ятнадцяти років Олександр вступив до хліборобської школи містечка Дергачі, що неподалік від Харкова. Фахові дисципліни його цікавили менше, зате наполегливо працював хлопчина над вивченням мов. Музика слова настільки заполонила юнака, що бажання писати вірші дедалі міцнішало. І сімнадцятирічний Олександр виносить на суд друзів написані українською та російською мовами свої перші поетичні спроби, які вміщує в рукописному журналі «Комета». Його ранні вірші, щирі й безпосередні, нагадують за своєю стилістикою думи та балади, часто трапляються й наслідування шевченківської тематики, ритміки. Прагнення людини до волі, світла пронизує один з найхарактерніших для того періоду творів поета — «До сокола» (1896). Навчався Олександр спочатку в Дергачівській хліборобській школі, а після її закінчення в Харківському ветеринарному інституті. На період навчання в хліборобській школі припадають його перші поетичні спроби, що вміщувались в рукописних збірниках, які О. Олесь складав з своїм шкільним другом - майбутнім відомим російським письменником К. Треньовим. Після закінчення Харківського ветеринарного інституту О. Олесь працює за фахом спочатку у Харкові, а потім у Києві. У 1919 р. поет покинув свою батьківщину і опинився у таборі націоналістичної еміграції. 25 років прожив він за межами На початку 1919 року Олесь виїздить за кордон, зупиняється у Будапешті, Відні, а потім оселяється у Празі на постійно. На чужині поет жив Україною, марив рідною землею, вважав себе її сином, сподівався до неї повернутися. Вірші останнього періоду творчості О. Олеся позначені філософічністю, драматизмом переживань, що спираються на суперечливий досвід прожитих років. Двадцять п'ять років Олександр Олесь пробув за кордоном, працював як дипломат у Будапешті, а згодом — у Празі, де і помер 22 липня 1944 року, змучений самотністю на чужині, війною, звісткою про смерть у концтаборі Заксенгаузен сина Олега (поета Олега Ольжича), тяжкою хворобою печінки. України у важкій тузі за рідним краєм. З 1923 року до останнього дня свого життя (22 липня 1944 р.) жив він у Чехословаччині. В еміграції писав О. Олесь поезії туги і жалю за втраченою батьківщиною, писав казки, а також сатиричні твори, в яких висміював націоналістичну емігрантську верхівку.

Висновки

Дослідивши та проаналізувавши життєвий шлях поета дійшли висновку, що Олександр Олесь - поет, наш земляк, представник Сумщини.

Корисні ресурси